Hlavní obsah
Seberozvoj

Reforma rozjitřila mnohým psychiku. V krizi chraňme sami sebe

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pexels.com

Kdo šetří, má za tři.

13. 5. 13:36

Někteří ani nedutali, vláda představila ekonomickou reformu. Kdo čekal, že se ho balíček nedotkne, byl vedle jak ta jedle. Na penězích ji pocítí úplně každý z nás! Pomohou dechová cvičení?

Článek

Práce s dechem je účinná zejména při akutních stavech. Přijde panická ataka, a aby člověk vydržel prvotní nápor, je dobré se několikrát hluboce nadýchnout a vydýchnout. Nahromaděná energie tak dostane jasný směr a tělo samovolně opustí.

I voda se dá recyklovat

Když akutní stav pomine, mělo by se ke slovu dostat pomalu logické uvažování. Na co budeme mít a v čem se budeme muset uskromnit?

V zásadě jsou dvě cesty.

Abychom si zachovali dosavadní úroveň, můžeme si najít nějaký doplňkový zdroj příjmů. Nebo začít šetřit a neutrácet za věci, které prostě nepotřebujeme.

Sám bych si mohl brát příklad z rodičů, kteří v seniorském věku mají pevnou brzdu svých výdajů a i vodu na spláchnutí toalety používají po vyprání prádla z pračky! A celé léto si pak užívají mimo město na chalupě, kterou si kdysi pořídili v produktivním čase…

Vajíčka od sousedů

Kdo může a má dostatek sil, může je nasměrovat do delších či kratších brigád. Potřebuje někdo v okolí s něčím pomoct? Proč ne! Zkusit se to dá i s drobným podnikáním. Ono nemusí mít člověk hnedle balík, ale stačí, když kape…

Sám jsem měl zrovna minulý týden od sousedů, kteří se odstěhovali i s dětmi na chalupu a městský byt pronajali, první vajíčka z jejich domácí produkce. „Statek Bedřiška“, jak své nové sídlo romanticky nazvali, je už nyní domovem nejen hejna nosnic, ale za rok se prý mohu těšit i na první bandasku ovčího mléka!

Cestou je osekání výdajů

Zařekl jsem se, že nyní mě dopravce dlouhou dobu neuvidí v kupé I. třídy vlaku, protože – světe, div se – do cíle mě vlak zpravidla dopraví, i když si nenatáhnu nohy, ale lehce je pokrčím ve vagónu třídy s označením II.

Také jsem si našel recept na špagety aglio e olio a vyzkoušel jsem si je připravit doma. Důležité je, aby se těstoviny nerozvařily a pak podle chuti spojit přiměřené množství olivového oleje s česnekem, jako hřeb jsem pak dal špetku pepře. Večeře pro širokou rodinu pak byla jedna báseň!

Nějak bylo, nějak bude. V žádném případě by nemělo jít o rezignující povzdechnutí, ale zcela jasné a plně koncentrované nasměrování sebe samotného k lepšímu prožívání života, které člověku něco přinese. Nejlepší je nečekat a začít u sebe.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz