Hlavní obsah
Seberozvoj

Zhubněte, cvičte, nekuřte a nepijte. Marné rady

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pexels.com

Záznam srdečního rytmu.

24. 4. 9:40

Lékaři bijí na poplach. Děti nám tloustnou, protože se nehýbou. Cukrovka II. stupně zůstává, protože si dospělí řeknou, že jedno pivo za čas neuškodí. Trenéři fitnes se mají nejlépe v lednu, kdy mají lidé dozvuky svých předsevzetí. Pak skutek – utek…

Článek

Přitom to je tak jednoduché! Řídit se v životě radami lékařů a nestěžovat si, že se nás snaží svými „nesmyslnými“ nápady omezovat. Kdo chce déle žít, měl by v rámci prevence začít sám se sebou něco dělat.

Jednoduché kroky k cíli

Kupodivu se problém netýká jen dříve narozených, kteří si lebedí u kafíčka, které jim zvyšuje krevní tlak, ale i mladých, kteří jen nikotin občas vymění za travičku zelenou. Starší sedí v ušáku před televizí a brblají si pod vousy, že oni se v mládí chodili proběhnout do lesa, a dnešní omladina sedí doma a čučí do obrazovek.

Přitom všichni dělají to samé nic, co kritizují!

Rada, jak prožít zdravější způsob života, je jednoduchá. Ono stačí posilovat svoji vůli a nepodceňovat dobře míněné rady zdravotníků.

Posílení odhodlání změnit věci k lepšímu může přinést své ovoce hned. Dobře odpočívejte, odstraňte stres, vstávejte podle plánu, sem tam si zameditujte, někdy si jděte zasportovat.

Děláme, že nevidíme, neslyšíme

Přestože jde o drobné rady, které jste již nejspíše slyšeli v životě několikrát, je překvapující, že se s nimi málokdy a málokdo řídí.

K pivu přece patří cigareta, po nedělním vepřovém s dvěma druhy zelí a knedlíčků je fajn si dát šlofíka a na hodinky nekoukat, cvičit se může začít od 1. příští měsíc.

Podobně žil přece náš děda, táta a nám se zatím nic nestalo, tak proč by mělo, že? Podobně nakonec budou žít i mladí. Svoje si oddělají a místo rapu se v padesáti přeorientují na dechovku a poznají, co je to krása, klid a pohoda. Jablko, bohužel, nepadá daleko od stromu.

Nikomu už příliš nedochází, že rodiče nejezdili každý den autem, děda pracoval na poli a pohybu měl až nad hlavu, kdežto my sedíme celý den buď doma, nebo dokonce i v práci. Změnil se nám tedy podstatně životní styl, na což však vůbec nereagujeme. Lékaři to vidí a my jim nevěříme, protože naši nejbližší také neumřeli tak mladí, jak nám tady dneska vyhrožují.

Nejčastější příčinou úmrtí v Česku je dlouhodobě ischemická choroba srdeční, které se dá předejít zhubnutím, cvičením, nekouřením a omezením alkoholu. Kdo má pocit, že na jednoduché kroky nemá dostatek vůle, může o pomoc požádat psychoterapeuta, kterého si sám vybere.

Zdroj:

Reklama

Související témata:
Infarkt
Mozková mrtvice

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz