Hlavní obsah
Aktuální dění

Život v královské rodině není peříčko. Je to nápor na psychiku

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pexels.com

Následníci. V dětství mají všechno, z dětství nemají nic.

7. 5. 15:47

Nikdo si nevybíráme rodiče. Někdo z nás se narodí do funkční rodiny, plné chápajících a všeobjímajících jedinců. Jiní z nás přijdou na svět mezi rodiči, kteří je třeba ani nechtěli. Pár jedinců se na světě ocitne v rodině vládnoucí dynastie.

Článek

O tom, že nemusí jít o procházku růžovou zahradou, svědčí snad nejvíce víkendová korunovace Karla III. do úřadu britského panovníka. Byl dojatý, na ten okamžik čekal, ale…

Skrývání se od narození

Rozdíly v dětství měl se svými vrstevníky nepřehlédnutelné! Tam, kde se rodiče dohadují, jestli dát dítě do školy státní nebo soukromé a která je pro dítě asi ta nejlepší, jak znají mnozí rodiče i v Čechách, nastoupila domácí výuka.

Když někomu z malých dětí vyroste první zoubek, raduje se celé příbuzenstvo. Když vyrostl současnému králi Karlu III., těšila se na něj celá země a zámořské državy panovnického rodu. Tam, kde to zpravidla končí snímkem v rodinném albu, přišla kohorta fotoreportérů z celého světa, aby to byli právě oni, kdo budou mít jako první fotografii!

Vlastně dnem narození to začalo. Královna matka nemohla pomalu opustit porodnici hlavním vchodem, aby se jí do cesty nepostavil některý z paparazziů a nechtěl ulovit záběr, který by za drahé peníze prodal bulvárním novinám. No není lepší narodit se do normální rodiny?

Ani kebab, ani alkohol

Tuctový pár s dítětem si totiž žije normálně a nemusí se ani tolik obávat o svého potomka. Kdo a proč by unášel Frantu z Dlouhé Lhoty nebo Janu od Berounky? Výkupné žádné nebo minimální. Ovšem unést následníka, jo, to by bylo terno! Na řadu tedy od prvního dne přichází ozbrojená ostraha.

Mnoho z dětí zažije poklidné první měsíce a roky doma, rodiče si berou mateřskou dovolenou. Dnes může matka i otec a nemusí chodit do práce, naopak zaměstnavatel je povinen jim jejich místo držet! O tom si však mohou za zdmi královských paláců jen zdát.

Léta běží, po dětství přichází čas dospívání. Že zrovna váš potomek doma odmlouvá a dokonce ho sousedka viděla, jak přišel domů lehce pod parou? Princ si ani toto dovolit nemůže, protože kdyby si zaběhl jen na kebab do vedlejší ulice ke stánku, další den jsou z této pro mnoho lidí normální věci plné stránky novin po celém světě.

Vůbec se pak není čemu divit, když v dospělosti představitelé států, ve kterých se moc dědí z pokolení na pokolení, trpí fóbiemi, úzkostnými stavy a pravidelně navštěvují psychoterapeuty. Nemají za sebou šťastné dětství a traumata se mohou táhnout. Pevně věřím, že novopečeného krále Karla III. už nic nevyvede z míry a čas, který stráví na trůnu, bude jen a jen pro blaho britské koruny.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz