Hlavní obsah
Sport

Bude mít Slavia nového „šerifa“? Blíží se zřejmě start vytoužené posily Jindřicha Trpišovského

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
26. 10. 7:22

Sheriff Sinyan přišel v letním přestupním termínu do pražské Slavie tak trochu „zadními dveřmi“, neboť byl zraněný. Dosud také za áčko Slavie ještě nenastoupil.

Článek

Norský hráč je vytouženou posilou Jindřicha Trpišovského. Skoro by se dalo říct už tak trochu „předrženou“. Slavia tohoto rodáka z norského Osla, který ale reprezentuje Gambii, přímořský stát v západní Africe, totiž chtěla získat z norského ligového klubu Molde FK opakovaně v minulých přestupních termínech. Celá přestupová anabáze tohoto hráče se táhla přes dva roky. Pořád to ale nějak nevycházelo. Když chtěl hráč, nechtělo Molde. Pak byla zase hráč zraněný.

Až letos v létě. Konečně! Situace se ale mezitím změnila. Sheriff Sinyan přicházel do Slavie totiž už jako skoro 27 letý a v rekonvalescenci. Po delším zranění. Za to však jako volný hráč. Slavia tedy nemusela vyplatit Molde FK tučnou přestupovou částku.

Sheriff Sinyan začínal v Norsku v mládeži v klubech Oppsal IF a poté Holmlia SK. Nejdelší dobu pak hrál v Lilleströmu, kde začal hrát nejvyšší norskou soutěž. V roce 2020 přestoupil do Molde FK. S Molde vyhrál Norský pohár 2020-21. Hrál pravidelně na pozici stopera. V té době také zaujal scouty Slavie a stal se vytouženou posilou trenéra Trpišovského.

Sinyan hrál v dresu Molde FK také evropské pohár. Předkolo Ligy mistrů v sezoně 2020-21 a poté sedm utkání ve stejné sezoně v Evropské lize. V následné sezoně odehrál čtyři zápasy v kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu. V reprezentaci Gambie má zatím odehraná jen čtyři utkání.

Sinyan je pravonohý stoper, ale trenér Trpišovský o něm říká, že má slušnou i levou nohu a mohl by Slavii pomoct na pozici levého stopera. Sinyan je 188 cm vysoký. Je rychlý a důrazný v osobních soubojích. Přínosem by měla být zejména jeho konstruktivní rozehrávka. Je schopný zakládat útočné akce dlouhými pasy na nabíhající útočníky, což Slavii od odchodu Ondřeje Kudely trochu chybí.

Z norské ligy už v lednu přišli do Slavie dva jiní hráči, záložník Christos Zafeiris a další stoper Igoh Ogbu. Oba se ve Slavii a její základní sestavě rychle zabydleli. V případě Sheriffa Sinyana to bylo vlivem zranění složitější, ale Slavia šla do tohoto rizika naprosto vědomě, získala Sinyana zadarmo jako volného hráče, uhradila hráči „pouze“ podpisový bonus. Poskytla mu čas a fyzioterapeutickou součinnost k doléčení. Následně Sinyan doháněl kondiční manko. Teď je fit, i když zápasová kondice a rozehranost určitě ještě chybí.

Sinyan se už objevil v prvním oficiálním utkání v dresu Slavie. Zatím jen za „B“ tým. Sehrál v neděli 73 minut ve vítězném utkání ČFL s Táborskem (3:1). O den dřív už byl také jako náhradník na střídačce „A“ týmu v ligovém duelu se Slováckem (2:0). Do hry v lize zatím nezasáhl, vývoj utkání se Slováckem tomu ani příliš nenahrával, ale vypadá to, že jeho čas se pomalu ale jistě blíží.

Sheriff Sinyan podepsal ve Slavii roční kontrakt s dvouletou opcí. Z toho je zřejmá jistá opatrnost Slavie, daná Sinyanovými dlouhodobějšími zdravotními problémy, které má snad už za sebou. Zdravotní stav bude také nejspíš jedním z klíčových faktorů toho, jak se bude Sinyanovi ve Slavii dařit.

Slávistická veřejnost je plná očekávání. Namlsaná velmi úspěšným působením stoperských slávistických pilířů nedávné doby, Michaela Ngadeua se Simonem Delim. Slávistům by se určitě opět zamlouvala důrazná stoperská africká dvojice vysokých urostlých a důrazných černošských hráčů, z kterých by šel respekt už na dálku a kteří by dokázali být i nebezpeční pro soupeřovu branku. Tak jako jejich vzpomínaní předchůdci.

Tentokrát by neprůchodnou stoperskou dvojici mohli tvořit Igoh Ogbu a Sheriff Sinyan. Tedy nigerijsko-gambijská spolupráce ve slavistickém provedení. Příští týdny a měsíce nám ukážou, zda se to podaří.

Zdroj:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz