Hlavní obsah
Sport

Černý den slávisty Jurečky. Trpišovský zarotoval sestavou a Slavia ztratila v Jablonci body

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
27. 8. 18:34

Den „blbec“ inženýra Jurečky. Jeden z mála vysokoškoláků v českém profi fotbalu prožil v Jablonci černý den. Nedal penaltu. A byl u dvou situací, kdy góly Slavie nebyly uznány pro ofsajd.

Článek

Slavii přivedl na hřiště kapitán „béčka“ Jan Bořil. Termín „béčko“ je samozřejmě lehká nadsázka. Je tím myšlen fakt, že Trpišovský zarotoval sestavou a neposlal na hřiště nejsilnější složení. V základu se tak s Bořilem objevili například Wallem, Tomič či Hromada. Bořil, který v evropském poháru ve čtvrtek nehrál, se tak zřejmě stává specialistou na domácí ligu, když Slavia posílá na hřiště kombinovanou jedenáctku. Bořil má dodat zkušenost, mladším jít příkladem svoji tradiční zarputilostí. V zápase s Baníkem to vyšlo. To se ale hrálo doma.

Trenér Trpišovský tak dal jasně najevo, kde je slávistická priorita těchto dní. Není v lize, ale v Evropské lize. Do Evropské ligy Slavia moc chce. A je tomu po domácí výhře 2:0 blízko. A mohla být ještě blíž, kdyby v Edenu proměnila šance, kterých měla v prvním utkání snad na deset gólů. Slavii čeká ve čtvrtek rozhodující zápas o postup do základní skupiny v polském Lublinu, kde je v azylu ukrajinský klub Zorja Luhansk.

Slávistický výkon v Jablonci byl první půli slabý. Připomínal některá dřívější neslavná vystoupení týmu na hřištích papírově slabších soupeřů z minulého ročníku. Slavii nepomohla ani „darovaná“ penalta za ruku. Opět bylo tedy ve hře pravidlo o ruce, v kterém se už málokdo vyzná. VAR intervenoval, i když ruku snad nikdo neviděl a slávisté ji tudíž ani nereklamovali. Přesto byla po pětiminutovém zkoumání nařízena. Názory na to budou opět různé. Můj je ten, že se to zkoumat nemělo. Utkání ale penalta nakonec neovlivnila. Jurečka ji neproměnil. Svoji už druhou šanci v utkání naopak už proměnil domácí Pleštil, když Ogbu s Holešem podcenili situaci a Kolář to vyběhnutím a rychlým skokem k zemi střelci z ostřejšího úhlu spíš usnadnil. Gól Tijaniho pak nebyl uznán pro ofsajd Jurečky.

Druhou půli do toho Slavia šlápla. Vystřídala hned o půli tři hráče. Měla územní převahu. Holeš brzy srovnal skóre. Slavia prostřídala pak v průběhu i zbývající hráče. Na hřiště se tedy dostala většina opor. Hra se ale často přerušovala. Jablonec chtěl udržet bod. Nervozita Slavie narůstala, což bylo patrné na hřišti i mimo něj. Žlutou kartu dostal jak trenér Trpišovský, tak asistent Houštecký. To se Slavii stává obvykle právě v utkáních, kdy nečekaně ztrácí a slávistům „tečou nervy“. Slavia nakonec gól v 87. minutě vstřelila. Šťastným střelcem byl Jurečka, ale jen chvíli. Gól opět pro ofsajd neplatil.

Zápas „blbec“ to byl pro slávistu Jurečku. Nejlepší ligový střelec minulého ročníku ještě letos nedal v lize gól. V Jablonci to nezlomil. Penaltu kopnul strašidelně. Pak se ještě „namotal“ ke dvěma ofsajdům u neuznaných gólů. V první situaci v první půli krásně přihrál na gól Tijanimu, ale předtím byl v malém ofsajdu. V 87. minutě gól sám vstřelil, ale v ofsajdu byl naopak Bořil, který ovlivňoval pohybem brankáře.

Trenér Trpišovský sestavou výrazně zarotoval. A nevyšlo to. Slavia ztratila dva body. Je teprve začátek soutěže. Na jaře by to bylo horší. Slavia ale také trochu přišla o dobrou náladu před čtvrtečním zápasem. A nikdo si stejně moc neodpočinul, protože ve snaze strhnout vítězství na svoji stranu, trenér Slavie poslal druhou půli na hřiště i Zafeirise, Douděru, Ševčíka, Juráska a Chytila. Pokud Slavia ve čtvrtek se Zorjou postoupí do základní skupiny, na jablonecké klopýtnutí se rychle zapomene. V opačném případě by to však byl „sešup“ do konferenční ligy a krize na obzoru. Tak snad bude platit první varianta.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz