Hlavní obsah
Sport

Dva ligoví rozhodčí nečekaně vyřazeni z listiny! Proč?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
10. 8. 18:27

Komise rozhodčích zcela nečekaně vyřadila dva rozhodčí z listiny fotbalových profesionálních soutěží. Proč?

Článek

Prohlášení Komise rozhodčích 10.8.2023, oficiální stránky FAČR:

„Rozhodčí Pavel Orel a asistent Adam Horák byli vyřazeni z listiny profesionálních soutěží. Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky tak učinila proto, že porušili interní nařízení a Etický kodex rozhodčích pro profesionální soutěže. KR FAČR k věci a přijatému opatření nebude poskytovat další vyjádření.“

Záležitost okamžitě vzbudila velké otazníky. Co je důvodem tohoto vyřazení?

Není to veřejně znamé. FAČR a Komise rozhodčích to odmítají komentovat! To je hodně podivné a důvěru v český ligový fotbal to rozhodně nezvýší, spíše naopak. Fotbalová liga má po třech odehraných kolech už tak dost problémů s kontroverzními výkony rozhodčích. Teď navíc dva z nich komise překvapivě z listiny vyřadila a nezdůvodnila proč. Respektive to zdůvodnila velmi obecným stanoviskem, které akorat vede k mnoha divokým spekulacím. A to je špatně!

Na sociálních sítích se to okamžité začalo rozebírat. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík požaduje po komisi konkrétní vysvětlení. Nedivím se mu v tomto případě. Komise by měla jednat transparentně a tento neobvyklý krok jasně zdůvodnit. Neschovávat se za obecné fráze! Těmi si důvěru fotbalové veřejnosti nezíská!

Dočkáme se? Nebo bude pokračovat mlčení a narůstat divoké spekulace?

Zdroj: Fotbal.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz