Hlavní obsah
Sport

Kdo přebývá a kdo naopak chybí v nominaci české reprezentace trenéra Šilhavého?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
29. 8. 18:09

Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý nominoval tým na zářijová utkání s Albánií a Maďarskem. S Albánií hraje 7. září v Praze reprezentace kvalifikaci na EURO 2024. V Maďarsku je to pak pouze přátelský zápas.

Článek

Jak vypadá nominace? A kdo je mezi náhradníky?

Brankáři - Pavlenka, Koubek, Staněk

Logická volba. Asi nebude mnoho těch, kteří by s trenérem Šilhavým tentokrát nesouhlasili a viděli raději v nominaci jiného brankáře. Oproti minulosti chybí dlouholetý člen reprezentace Tomáš Vaclík, který figuruje jen mezi náhradníky. Odešel do americké MSL. Dosud ale nechytal. Navíc v tomhle období asi ani nedává smysl „vláčet“ ho z Ameriky na lavičku jako druhého či spíše třetího brankáře. Mezi náhradníky jsou dále slávista Kolář, který příliš nepřesvědčuje a po utkání v Jablonci byl opět v médiích podroben značné kritice. V minulosti se navíc z reprezentace opakovaně omluvil, tak asi ani nemá u trenéra nejlepší pozici. Stejně tak Trmal, po návratu z Portugalska, z Mladé Boleslavi v lize chyboval. Mladý Kovář po vydařeném jaru ve Spartě dlouho čekal na vyřešení nového angažmá. Nakonec skončil v Bayeru Leverkusen, ale dle očekávání pouze na lavičce. Za Leverkusen dlouhodobě chytá Fin Hradecký.

Obránci - Brabec, Coufal, Douděra, Holeš, Krejčí, Stronati, Zelený, Zima

Šilhavý na stoperské posty moc velký výběr nemá. Musí se modlit, aby se nikdo nezranil. Stejně tak vlevo, kde chybí zraněný David Jurásek z Benfiky, je pouze Zelený a může tam zaskočit i Provod, který je v nominaci psaný mezi záložníky. Proti Albánii budeme asi hodně útočit, takže se tato varianta jako alternativa k Zelenému nabízí. Možná trochu překvapuje nominace Patricia Stronatiho z maďarské Puskas Akademie. Asi málokdo ho viděl v poslední době hrát. Faktem je, že hraje pravidelně. Jestli to stačí na evropskou úroveň v reprezentačních duelech, je ale otazník. Dá se očekávat, že v kvalifikaci s Albánií hrát nebude a dostane šanci v Maďarsku, kde je teď „doma“. David Zima toho v Turíně za tento kalendářní rok mnoho nenahrál. Spíš nic. V srpnu hrál také zatím jen pár minut. Byl dlouho zraněný. Je to ale zřejmě oblíbenec trenéra. O co se jinak opírá tato jeho nominace, je velký otazník. Faktem je, že mezi náhradníky příliš výběr není. Vitík z toho po zranění na EURO 21 trochu vypadl. Momentálně ve Spartě hraje-nehraje. Mezi náhradníky jsou dál „polozapomenutí“ veteráni Čelůstka z Turecka, Jugas z Polska, dále Frýdek ze Švýcarska, Matějů z Itálie či dokonce Petrášek z Jižní Koreje. Reálně se ale s jejich nominací moc počítat nedá. Snad jedině Aleš Matějů, který v Palermu hraje pravidelně, ale na postu pravého obránce nouzi nemáme. Mezi náhradníky jsou také mladý stoper Vlček ze Slavie, který se ale teprve ve velkém fotbale rozkoukává, a Wiesner ze Sparty, který v ní také vždy nehraje. Navíc zase je to hráč na pravou stranu.

Záložníci - Černý, Král, Lingr, Provod, L. Sadílek, M. Sadílek, Souček

V nominaci opět není jedno jméno, které by nemělo chybět - Antonín Barák! Tentokrát to má ale trenér Šihavý usnadněné s vysvětlováním. Barák totiž ve Fiorentině v nové sezoně ještě nenastoupil a v kolonce důvod se objevuje „nemoc“. Lukáš Provod je při absenci Davida Juráska využitelný i na levého half backa. Mezi náhradníky jsou například Bucha, Kalvach, Vlkanova a Kopic z Plzně, Havlík ze Slovácka, M. Jurásek, Ševčík a Masopust ze Slavie, Pešek ze Sparty. Těžko ale momentálně někoho z těchto náhradníků vyměnit za hráče, které nominoval trenér Šilhavý.

Útočníci - Čvančara, Hložek, Chytil, Jurečka, Kuchta

Jurečka ze Slavie je od začátku nové sezony z formy a dosud ji nenašel. Maká, bojuje, ale v pohodě není. V lize ještě nedal gól. Naposledy zahodil v Jablonci i penaltu. Jeho nominace je tedy hodně problematická. Kuchta ze Sparty dle vyjádření trenéra Priskeho také není v TOP formě. V lize dal zatím jen tři góly. Momentálně se kolem něj dějí trochu podivné věci. Mluví se o napjatých vztazích, což by v Kuchtově kariéře nebylo poprvé, a možném odchodu ze Sparty. Příští dny ukáží, jak to všechno dopadne. Jestli Kuchta zůstane a bude dál „válet“ za Spartu, či jeho kroky povedou jinam. Dá se ale předpokládat, že v reprezentaci nic nevypustí. Jak to bude s jeho momentální formou, je otázka. Mezi náhradníky jsou Chorý z Plzně, Kušej z Mladá Boleslavi, Matoušek z Bohemians a  věčný náhradník Pekhart z Legie Varšava.

Jak se Vám nominace líbí? Chybí vám v ní někdo?

Zdroj: Fotbal.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz