Hlavní obsah
Sport

Má-li být Vindahl novou jedničkou Sparty, měl by chytat proti Pardubicím

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
31. 7. 19:40

Kouč Priske přivedl na Letnou dalšího krajana. Bude Peter Vindahl Jensen jedničkou Sparty v nové sezoně?

Článek

V minulém týdnu přišla nečekaná zpráva, že Sparta angažovala nového brankáře Petera Vindahla Jensena z nizozemského klubu AZ Alkmaar. Pětadvacetiletý brankář, pro českou veřejnost, až na pohárový duel před léty proti Jablonci, vesměs neznámý hráč. Hostoval v poslední sezoně v druholigovém Norimberku. Do Sparty přichází na hostování s opcí.

Sparta tak reagovala na situaci, kdy Manchester United neprodloužil Kovářovo hostování. Sparta má v áčku o dva roky staršího Vorla, vlastního odchovance. A dva mladé brankáře. 21letého Surovčíka, posilu z Jablonce a 20letého Nalezínka, který přestoupil vloni z Pardubic. Sparta sice ještě neví, který evropský pohár bude na podzim hrát, nicméně nějaký má stoprocentně jistý. Čeká ji určitě větší porce zápasů než vloni. Chce do Ligy mistrů, nebo aspoň Evropské ligy. Potřebovala tedy dalšího hotového brankáře. Místo Kováře.

Hodně fandů Sparty při té příležitosti upozorňovalo na volného Tomáše Vaclíka, kterého by rádi viděli opět v dresu letenského klubu. Je však evidentní, že to pro Spartu vůbec nebylo téma. Trenér Priske má o brankáři jinou představu.

Peter Vindahl se hned připojil k týmu, odjel s ním k ligovému zápasu do Zlína. Na hřišti se ale v utkání neobjevil. Na soupisce byl jako náhradník. V brance opět stál Vojtěch Vorel. Důvodů je asi více. Vorel odchytal první ligový mač doma s Olomoucí. Nic nezkazil. To je ale asi ten méně podstatný důvod. Spíše bych si tipnul, že roli hrál fakt, že Vindahl ještě na tým není zvyklý, doba od příjezdu byla krátká. Musí s týmem absolvovat pár tréninků, zvyknout si na spoluhráče a komunikaci s nimi. Roli hrála jistě i skutečnost, že Sparta hostovala na hřišti soupeře.

Pro Vindahla bude snazší absolvovat ligový debut v utkání na letenském stadionu. Nabízí se už tato sobota a duel s Pardubicemi. Tedy utkání proti papírově slabšímu soupeři, v kterém vyhrát je pro Spartu povinností. Neočekává se, že by měla mít v tomto utkání problém a brankář moc práce. Bylo by tedy, alespoň pro mě, velkým překvapením, kdyby Vindahl nedostal šanci mezi třemi tyčemi.

Někteří fandové i některé média přesto očekávají, že v brance zůstane Vorel. Priskemu do hlavy nevidím a tajné informace ze sparťanského štábu nemám. Osobně si to však nemyslím. Předpokládám, že jedničkou Sparty bude v nové sezoně pětadvacetiletý Dán. Hovoří pro to více důvodů. Vorlovi kouč Priske nevěřil už vloni. Roli jedničky mu nesvěřil, ač se to trochu očekávalo, když ho Sparta stáhla z hostování v Českých Budějovicích, kde se mu dařilo. Priske však přivedl raději dost nečekaně na hostování bez opce mladšího Kováře.

Nový brankář Peter Vindahl Jensen je Priskeho krajan. Rozšiřuje tak dánskou komunitu ve Spartě. Je už třetím hráčem po Hojerovi a Sorensenovi. Hojer bývá často zraněný a pravidelně nehraje. Asger Sorensen, stoper Sparty, je ale důležitým mužem, šéfem sparťanské obrany. Taková její klidná síla, jistota. Stejně jako Sorensen, také Vindahl přichází do Sparty z Norimberka, kde byl na hostování. V komunikaci s krajanem, lídrem sparťanské obrany by nový brankář neměl mít určitě problém. I to hovoří pro Vindahla.

Pokud chce Brian Priske jako jedničku Petera Vindahla, musí ho do týmu začlenit už v sobotním utkání s Pardubicemi. Příští týden, 8.8. nebo 9.8. Spartu čeká předkolo Ligy mistrů. Před tímto utkáním by měla být už jasně stanovená jednička se zápasovou praxi. Utkání s Pardubicemi tedy hodně napoví.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz