Hlavní obsah
Sport

Plzeň postoupila, ale oči z toho bolely

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
4. 8. 10:12

Viktoria Plzeň nakonec šťastným gólem z penalty postoupila, ale výkon to byl opět špatný.

Článek

Viktoria Plzeň postoupila. Odvrátila blamáž, ale oči z jejího výkonu opět bolely. Hrálo se na hrbolatém a vyšlapaném trávníku, kde místy ani nebyla tráva. Na takovém hřišti se moc kombinační fotbal hrát opravdu nedá. Nemůže to být ale omluva. Viktorka totiž hraje špatně dlouhodobě, tedy i na mnohem lepších trávnících.

Hrála špatně už v druhé polovině jarní části. Pokračuje v tom i v nové sezoně. Za jaro to odnesl trenér Bílek s asistentem Horváthem. Michalu Bílkovi bylo připisováno, že týmu ordinuje moc pasivní, defenzivní hru. Teď je trenérem sedmdesátník Miroslav Koubek, od kterého se čekalo, že „postaví tým do latě“ a zatraktivní hru, ale opak je zatím pravdou. Viktoria má tým nabitý zajímavými jmény, v útoku včera Vydra s Chorým, v záloze Sýkora, Kalvach či Kopic, v obraně Hejda, v brance Staněk. I lavička je napohled silná. Včera na ní na začátku zapasu seděli třeba Bucha, Durosinmi, Květ, Mosquera, Vlkanova, Kliment či Jemelka.

Viktoria přesto nehraje dobře. A to dlouhodobě. Obávám se, že vlastně nikdo pořádně neví proč. Trenér Koubek se evidentně snaží najít správnou sestavu. Rotuje s hráči, hledá. Včera třeba hráli v obraně nováčci Dweh a Hranáč. V záloze dostal příležitost veterán Traoré ze Slavie a Jirka, na pozici pravého wingbacka, který nakonec utkání rozhodl. S kosovským soupeřem měla Viktoria obrovské problémy, přestože je určitě lepším týmem než Kosované. Drita je týmem s kvalitativně horšími hráči i s horší fyzickou kondicí hráčů. Hra plzeňských hráčů byla ale opět v ofenzivě bez nápadu, statická, s malým pohybem. Náhodné centry snadno odvracela domácí obrana. Souhra plzeňských opět vázla. Oba útočníci s reprezentačními zkušenostmi jsou z formy, jen stínem hráčů, kteří uměli dávat góly.

Vypadalo to opět, že Viktoria nedá gól, i kdyby „hrála dva dny“. Vysvobodil ji Durosinmi krátce po příchodu na hřiště. Než si domácí stačili všimnout, jak nabíhá, měli míč v síti. Viktoria, která předtím nehrála dobře, ale aspoň měla velké držení míče a zdálo se, že hru kontroluje, polevila. Nechala soupeře hrát a doplatila na to vyrovnávací brankou.

Nakonec se štěstím vyhrála z pokutového kopu za hraní míčem rukou domácího hráče. Proměnil ho s přehledem Erik Jirka ve 114.minutě hry. Prodloužení hry bylo způsobené opakovanými výpadky jednoho stožáru osvětlení. To bylo určitě pro plzeňské hráče nepříjemné. Přerušení vyváděla Viktorii z tempa a dala hůře kondičně vybaveným domácím hráčům vždy možnost „orazit“. V 117.minutě ještě Staněk zachránil Plzeň výborným zákrokem před dalším průšvihem. Pak už byl naštěstí konec. Bylo to opět plzeňské trápení. Tentokrát alespoň s dobrým koncem.

Viktoria Plzeň odvrátila blamáž. Postoupila. Hodně lidí si asi oddechlo. Je třeba se dívat dopředu. Zápasy jdou v rychlém sledu. Čeká ji v neděli liga s Baníkem Ostrava a už příští čtvrtek maltská Gzira v dalším předkole Evropské konferenční ligy. Tedy soupeř, jehož je třeba vyřadit. Měla by to být pro Viktorii povinnost. Je to opět soupeř, který je kvalitativně horší než plzeňský tým. Snad se forma hráčům Plzně dostaví.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz