Hlavní obsah
Sport

Přijde do Slavie mladý Rumun? Jak vypadá jeho přestup v porovnání s ekvádorskou posilou Sparty?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
4. 9. 22:14

Přijde do Slavie mladý rumunský wingbek? Jak vypadá jeho srovnání s již ohlášenou sparťanskou posilou?

Článek

Jindřich Trpišovský po posledním ligovém utkání s Karvinou mluvil o tom, že by Slavia měla v brzké době představit jednu zajímavou zahraniční posilu.

Dle neoficiálních informací by touto posilou měl být 22 letý Rumun Andres Dumitrescu z aktuálně sedmého týmu rumunské ligy Sepsi OSK. Dumitrescu hraje na pozici levého obránce či wingbeka. Dle fotbalového portálu Transfermarkt je jeho současná odhadovaná cena 650 tisíc eur. Mluví se však o tom, že do Slavie by měl zamířit za zhruba 1 milion eur a rumunský klub by měl také zřejmě profitovat z případného dalšího transferu hráče ze Slavie. Slavia by tak zvýšila konkurenci na levé straně, kde má po odchodu Davida Juráska trošku slabší stav. Zejména proto, že někteří hráči, kteří vlevo mohou hrát, čímž mám na mysli Bořila a Provoda, mají za sebou těžká zranění a s jejich zápasovým zatížením se to nedá přehánět.

Andres Dumitrescu v poslední sezoně odehrál 30 ligových utkání, v kterých vstřelil jeden gól. Také letos nastupuje pravidelně. Zajímavostí je, že Sepsi s Dumitrescem vypadlo před pár dny v Konferenční lize s norským Bodo/Glimt. Tedy klubem, který předtím vyřadil také pražskou Bohemku. První zápas v Rumunsku skončil 2:2. Odvetu vyhráli Norové 3:2 v prodloužení. Sepsi tak do Evropy nepostoupilo, což je možná o důvod více, aby Dumitresca do Slavie uvolnilo.

Dumitrescu zapadá do strategie Slavie přivádět ze zahraničí mladé hráče. Nejlépe do 22 či 23 let věku. Pro nejlepší z nich by Slavia měla být na rok a půl či dva zajímavou příležitostí k zviditelnění a také jistou „přestupní stanicí“, při které získají ligové i evropské zápasové zkušenosti. Ukáží se evropským klubům a scoutům a „ohrají“ v Evropě. Pomohou Slavii a Slavia pomůže jim. Poté odejdou za výrazně větší peníze dál. Tak jako se to podařilo například Alexandru Bahovi do Benfiky Lisabon. To je jakýsi ideální scénář, který se ale samozřejmě vždy nepovede.

V těchto dnech oznámila nové jméno obránce či wingbeka také Sparta. Je jím 25 letý Ekvádorec Angelo Preciado, který přišel z belgického Genku.

Jak vypadá srovnání obou nákupů?

Preciado hraje zprava. Dumitrescu na stejném postu, ale zleva. Preciado je o tři roky starší. Je také zkušenější, hraje za ekvádorskou reprezentaci. V klubu však v poslední době stabilně nehrál. Sparta za něj dala údajně kolem 3 milionů eur. Dumitrescu je prý o 2 miliony levnější. Preciado by měl okamžitě hrát. Je to nákup, který má řešit aktuální stav Sparty. Za takové peníze nemůže sedět na lavičce. Dumitrescu si bude muset šanci zasloužit. Bude ji dostávat asi spíš postupně.

Ani jeden z hráčů není gólový. Dumitrescu dal v minulé i předminulé sezoně v rumunské lize pouze po jednom gólu. Preciado nedal za čtyři sezony v belgickém Genku v lize ani jeden gól. Perspektivnější je v současné době logicky Dumitrescu. Je o tři roky mladší a když se chytne, může se ve Slavii nastartovat k ještě větší mezinárodní kariéře. U Preciada je to asi už méně pravděpodobné. V západní Evropě už byl, hrál dokonce za reprezentaci na Mistrovství světa. V poslední době se ale v belgickém klubu do sestavy neprosazoval.

Ale také to všechno může být úplně jinak. Jsou to jen prognózy. Realita může být úplně jiná. V tom je fotbal krásný i nevyzpytatelný zároveň. Koneckonců, v době, kdy dopisuji tyto řádky není ještě ani Rumunův příchod do Slavie asi úplně stoprocentní.

Zdroje:

https://infotbal.cz/slavia-ma-posilu-do-obrany-prijde-22leta-nadeje-z-rumunska/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz