Hlavní obsah
Sport

Proč nehraje víc Jurásek? Slavia ztratila další body ve venkovním zápase s outsiderem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
1. 10. 19:47

Problém Slavie, ztráty ve venkovních zápasech s papírově slabšími soupeři, pokračuje. Slavii to stojí body. Vloni to byl jeden z hlavních důvodů, proč ligu nevyhrála. Ligu totiž nerozhodují jen dvě derby utkání se Spartou. A proč nehraje víc Jurásek?

Článek

Slavia v Teplicích ztratila dva body. Pouze remizovala. Předvedla špatný výkon. Nedokázala soupeři vnutit svůj styl hry. Slavia v utkáni sice herně dominovala, ale fotbal se nehraje na počet přihrávek či územní převahu, ale na góly. Slavistická hra byla bez nápadu, pomalý přechod do útoku, váznoucí kombinace, málo pohybu. Hra na náhodu, centry nenacházely cíl. Minimum střel na branku, minimum šancí. Slavii chybí venku „šťáva“, kterou má v Edenu. I doma sice teď střílí málo gólů. Má však tlak. Domácí ochozy jí nedovolí polevit. Venku je tým „zaražený“.

Jediný gól Slavie nebyl uznán po dlouhém zkoumání VARu. Zřejmě nakonec správné rozhodnutí, i když trvalo velmi dlouho. V závěru mohl ještě vstřelit gól Chytil po tradiční minele Grigara, ale šťastný gól pro Slavii už nepadl. Slavia remizovala už v Jablonci. I ten nejlepší tým z čela ligové tabulky v jakékoliv soutěži v celé Evropě samozřejmě má někdy „den blbec“ a ztratí body na půdě outsidera. Problém Slavie je však v tom, že rozdíl mezi jejími výkony doma a venku je propastný. A to nejen v této sezóně. Stejný problém měla už v minulé, kdy také přišla o spoustu bodů na venkovních hřištích s outsidery. To byl jeden z hlavních důvodů ztráty titulu. Nikoliv derby zápasy.

Jednu „kauzu“ nechápu. Má jméno Matěj Jurásek. Stále slýchám jaký je to supertalent. Jiný hráč než ostatní čeští hráči. Klenot. Prý pro velké evropské kluby. Mluví o něm tak i trenér Trpišovský. Opakovaně zmiňuje, jaký je o Juráska zájem ze zahraničí. Možná je Jurásek takový borec. Pak ale nechápu, proč takový supertalent nehraje více. Zarážející to bylo už na jaře. Když se podívám na statistiku za září, hrál Jurásek za Slavii 68 minut s Karvinou, 54 minut v Pardubicích, 18 minut v Ženevě, 6 minut se Spartou, 88 minut v Kroměříži, ale tam hráli vesměs náhradníci. A teď 33 minut v Teplicích. Po deseti ligových kolech má na kontě jeden ligový gól.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale pro mě je to hrozně málo. Juráskovi není sedmnáct či osmnáct. Je mu dvacet let. Pokud je to takový talent, má hrát co nejvíce a táhnout Slavii. David Jurásek či Alexander Bah před odchodem do Benfiky hráli také plno těžkých zápasů. Bah skoro neslezl ze hřiště. A Matěj Jurásek? Věčně jen střídá. V těžkých zápasech jako je derby hraje jen pár minut. To má být příprava na přestup do TOP klubu? Takový Hložek tři roky táhnul Spartu. Přesto má dnes v Leverkusenu v bundeslize problémy se uplatnit. Strategii trenéra Trpišovského v případě Matěje Juráska nerozumím. Pokud má hrát jednou v nějaké lepší lize za lepší tým, měl by přece teď hrát co nejvíce těžkých zápasů za Slavii a v nich ukázat, že na to má. V MOL Cupu v Kroměříži se to nepozná.

Zdroj: statistiky Livesport

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz