Hlavní obsah
Sport

Slávistický šéf Tvrdík chce ukrajinské týmy přímo v základních skupinách evropských pohárů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
18. 8. 11:26

Jaroslav Tvrdík chce ukrajinské kluby přímo v základních skupinách evropských pohárů. Prý je to fair play! Opravdu?

Článek

Slavia postoupila přes ukrajinské Dnipro-1 do play off Evropské ligy, kam evidentně moc chce. Je to soutěž, která má už svoji velkou prestiž, zajišťuje slušný finanční přínos pro účastníky, dává klubům možnost hráče ukázat v Evropě a případně někoho z nich výhodně prodat. V play off čeká Slavii další ukrajinský klub Zorya Luhansk.

Jaroslav Tvrdík, slávistický šéf, byl osobně přítomen utkání v Košicích s Dniprem-1. Po něm se vyjádřil na svém účtu na platformě X. Poděkoval za výborné přijetí v Košicích pro klub, hráče i fandy Slavie. Popřál k stadionu a skvělému trávníku. Ocenil pohostinnost a skvělou kuchyni. Zdůraznil a ocenil těžkou práci Dnipra-1, v které klub kvůli situaci na Ukrajině pracuje. Popřál brzký mír.

Až potud je to vše pochopitelné a správné.

Pak však Jaroslav Tvrdík také řekl, že ukrajinské týmy by měly jít přímo do základních skupin evropských pohárů! Tedy účast bez kvalifikačních předkol, které musí hrát ostatní kluby z jiných zemí s horším koeficientem.

„Základní hodnotou fotbalu je fair-play a naše a jejich podmínky jsou prostě dramaticky jině. Držte se, Dnipro-1!“ řekl Jaroslav Tvrdík.

V tom má jistě pravdu, ale je tedy toto fair play?

Podobné nápady s pozitivní diskriminací, které by ukrajinským klubům umožňovaly přímý vstup do základních skupin evropských soutěží, spíš všemu škodí.

Jsou nereálné a populistické. Ukrajině pomáhejme, ale rovná soutěž musí být zachována.

Zdroj: Platforma X

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz