Hlavní obsah
Sport

Špatný vstup Bohemians a Plzně do pohárové Evropy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
28. 7. 8:48

Bohemians ani Plzeň gól v prvním pohárovém utkání nevstřelily.

Článek

Bohemians a Plzeň vstoupily do předkola Evropské konferenční ligy. Zatímco Bohemians se velké šance nedávaly, Plzeň byla jasným favoritem.

Bohemka v Norsku za polárním kruhem nastoupila do evropského poháru po 36 letech. Pro Bohemáky to byl svátek. Hodně fandů vážilo dalekou a komplikovanou cestu, aby podpořilo tým. Před tím je třeba smeknout. Bohemka měla smůlu na los. Snad všechno bylo proti ní: Těžký soupeř, daleká cesta, umělá tráva. Přesto Bohemáci doufali v překvapení.

Tým Bodo/Glimt potvrdil vše, co se o něm psalo. Má velmi dobrou ofenzívu, s kterou si Bohemka nevěděla rady. Má však také slabší defenzívu, což bohužel Bohemka nepotrestala. Utkání mohlo skončit i větším vítězstvím domácích. Některé šance nedali, jiné pochytal gólman Reichl. Obrana Bohemians nestíhala. Hra Bohemky byla prvních cca 50 minut hodně pasivní. Jedinou výjimkou byl nepodařený brejk Matouška. Pak Bohemka prostřídala, zvýšila aktivitu dopředu, měla šance, kontaktní gól bohužel ale nedala. Místo toho přišel v závěru třetí gól domácích.

Překvapeni se nekonalo. Výsledek je bohužel jednoznačný. Šance do odvety mizivé. Na druhou stranu i ve fotbale se zázraky někdy dějí. Je třeba se o něj pokusit. Bohemáci určitě svůj tým nezatratí a podpoří ho i v odvetě, i když kvůli tomu musí na stadion Sparty. Bodo/Glimt má slabší defenzívu, jak jsme viděli i v prvním zápase. Není na co čekat. Bohemka do toho musí v odvetě od začátku naplno „šlapat“. Uvidíme, na co to bude stačit.

Zatímco od Bohemians se postup neočekával, Viktoria Plzeň byla naopak v souboji s kosovským týmem z Drity favoritem. Nastoupila nakonec i s uzdraveným kapitánem Hejdou. Plzeň měla spoustu šancí, místy drtivou převahu, ale gól nedala. Byl to „zápas blbec“, vypadalo to, že kdyby Viktorka hrála dva dny, tak gól nedá. Plzeň je určitě kvalitativně lepším týmem než kosovský soupeř. V odvetě na horké balkánské půdě se tento výkonnostní rozdíl ale může díky fanouškovské podpoře domácích smazat. Viktorii čeká těžká odveta. Rozhodne, jak obstojí obrana a zda bude tentokrát v útoku produktivní. Na postup určité má. Je potřeba v Kosovu utkání brzy rozhodnout. Jinak se může stát cokoliv. Plzeň si situaci hodně zkomplikovala. Vyřazení od kosovského klubu v této fázi by bylo velkým šokem.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz