Hlavní obsah
Sport

Viktoria Plzeň ztratila dva body. Trenér Koubek ztrácí nervy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
31. 7. 9:41

Viktoria Plzeň ztratila v závěru domácího utkání s Hradcem Králové další dva body. Trenér Koubek ztrácí nervy. Teď do kosovské Drity.

Článek

Viktoria Plzeň potřebovala vyhrát. Šla do zápasu s Hradcem Králové po dvou utkáních bez vstřeleného gólu. Tedy hodně špatný vstup do sezóny pod novými majiteli a s novým trenérem.

Hradec Králové má na úvod těžký los. Na Slavii a do Plzně. Příští kolo navíc slavnostně otevírá nový stadion utkáním s Českými Budějovicemi, které jsou po dvou zápasech bez bodu a nebudou rozhodně jednoduchým soupeřem. Hradec tedy chtěl z Plzně aspoň bod, aby se mu vstupovalo do třetího kola lehčeji. Tomu podřídil taktiku, která mu docela vycházela.

Viktorka má podobný tým jako na jaře. Velké změny neproběhly. Potýká se s marodkou v obranných řadách, chybí Havel, Pernica a Čihák, takže musí hrát asi ne zcela zdravý kapitán Hejda. V ofenzivě ale tým má sílu. Alespoň dle jmen. Kliment, Vydra, Chorý, Durosinmi. Horší je to ale s aktuální formou těchto hráčů. V úspěšných dobách trenérů Bílka a Horvátha bývala Viktorka kritizovaná, že vyhrává často jen o gól, a to ještě ze standardky. Ty ale zahrávala výborně a hodně si jimi pomáhala, když to nešlo. Tohle kouzlo už moc nefungovalo v závěru jara. S Hradcem to teď bylo také špatné. Nasazení nechybělo. Ale fotbalově to byla bída. Útočníci Vydra s Chorým se trápili, moc dobrých míčů nedostali, a když už ano, tak si s nimi neporadili dobře. S přibývajícími minutami nervozita rostla a výkon domácích se propadal do beznaděje.

Když už to vypadalo na další plzeňský zápas bez vstřeleného gólu, přišlo vysvobození. Kapitán Hejda dal konečně v 80. minutě vedoucí gól Plzně. Ale drama nebylo u konce. Mosquera šel do souboje ve vápně zbytečně loktem. Zkrat. U něj nic neobvyklého. Nařízenou penaltu však hradeckému Vašulínovi Staněk vyrazil. Všichni už si asi mysleli, že je hotovo. Ex-majitel a plzeňský šéf Adolf Šádek to v té době „jistil“ už delší dobu poblíž střídaček. To je taková plzeňská specialita, o které se mluví už roky, že by to na ligové úrovni takto být nemělo. Ale ono se to tak nějak stále děje. Adolf Šádek se před koncem utkání, když Viktoria nevede, přesouvá z tribunu ke střídačkám. Plzeňští nakonec neuhlídali centr, na který parádně vyskočil Šašinka a bylo vyrovnáno! V 96.minutě!

Adolf Šádek navenek zachoval ledový klid. Alespoň v prvních chvílích, které byly vidět. Trenér Koubek však nervy ztratil. Už v Teplicích reagoval po porážce v prvním kole dost nepřiměřeně a komentoval některé situace neadekvátně. Po závěrečném hvizdu utkání s Hradcem Králové se vydal na hrací plochu důrazně vysvětlit svou nespokojenost rozhodčím. Následně se údajně dostal také do konfliktu i s hradeckým asistentem Hejkalem, kamarádem, který mu dělal ještě v minulé sezoně asistenta.

Je pochopitelné, že trenér Koubek je pod tlakem. Potřebuje body a výhry. U zkušeného matadora bych ale čekal větší nadhled. Je zajímavé, že člověk, který v TV studiu glosuje s odstupem a vtipem dění při jiných utkáních, pak při vlastních ztrácí soudnost. Je jiná doba. Už není rok 2015, kdy byl koučem mistrovské Viktorie Plzeň a na VIP tribuně pravidelně sedával západočeský boss a vlivný muž českého fotbalu Roman Berbr. Dnes už se pískají pokutové kopy proti Viktorii i v Plzni. Tedy, když jsou, pochopitelně. Jako ten proti Hradci Králové. Je však třeba také uznat, že Miroslav Koubek „vychladnul“ a na tiskové konferenci po utkání už mluvil jinak. Přijal, že penalta byla nařízena správně.

Plzeňské čeká ve čtvrtek odveta v Kosovu. Viktoria má určitě kvalitnější tým než Drita. Měla by postoupit. Postup si ale zkomplikovala domácí bezbrankovou remízou. Na horké kosovské půdě se tak může stát opravdu leccos. Viktoria to tam nebude mít snadné. Doufejme, že nepřipustí nervák, střelecká potence se týmu vrátí a utkání brzy rozhodne ve svůj prospěch. Po Dritě má Viktoria doma v lize hned v neděli Baník Ostrava. Tedy náročný program, který bude v případě postupu v Evropě pokračovat.

Pokud Plzeň vyhraje v Dritě a porazí Baník, tým se chytne a „pošlape“, na nevydařený začátek se určitě snadno a rychle zapomene. Vyřazení v Dritě by však byl šok, to by se Adolfu Šádkovi, novým majitelům a plzeňským fandům asi hodně nelíbilo. V tom případě by se nad dalším působením trenéra Koubka hned na začátku sezony vznášel velký otazník.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz