Hlavní obsah
Finance

Jak se žije našim invalidním důchodcům

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Řehák
10. 8. 18:41

Jak jsou na tom naši invalidní důchodci, jde mi hlavně o  invalidní důchodce 3. stupně, je to prostě bída, ale není si kde stěžovat.

Článek

Jak jsou na tom naši invalidní důchodci, jde mi hlavně o invalidní důchodce 3. stupně. Dříve než je vám přiznán invalidní důchod 3. supně, musíte být myslím ze 75 procent neschopen výdělečné činnosti, a důležité je trvalé výdělečné činnosti, čili takový duševně nemocný člověk mívá období, kdy mu zdravotní stav dovolí, že může pracovat, ale má to své ale, a to je to, že ne trvale.

Dále jsou tady invalidé, kteří jsou např. upoutáni na invalidní vozík, ti sice nějakou činnost vykonávat můžou, ale jsou taky hodně omezeni. Ale proč jsem začal psát tenhle článek, jde mi o výši invalidních důchodů. Mediálně se propírá životní úroveň starobních důchodců a o invalidech se moc nemluví, přitom by bylo třeba poukázat na to, že jsou mezi námi invalidé, kteří jsou invalidní od dětství a když jim pak byla vypočítávána výše invalidního důchodu, nemohla být z čeho, protože takový invalida od dětství prostě neměl žádný příjem a neplatil důchodové pojištění, takže mu byl přiznán pouze ten nejnižší důchod, který bude mít spolu s valorizacemi celý život. Systém přiznávání výše důchodu je u nás prostě takový.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz