Hlavní obsah

Požár Národního divadla, UFO a další záhady? Večery s badateli v Klementinu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Bruno Delzant/Creative Commons Attribution 2.0 Generic license

Barokní sál v Národní knihovně v pražském Klementinu

21. 8. 23:38

Moderovaná setkání s badateli a spisovateli nad dosud nezveřejněnými tématy nebo nově publikovanými výzkumy.

Článek

Badatel Jaroslav Mareš připravil na druhou polovinu letošního roku ve spolupráci s Národní knihovnou v Praze moderovaná setkání s badateli a spisovateli pro všechny milovníky záhad, či historických událostí. První večery jsou již tento týden připraveny v prostorách pražského Klementina (vstupné je zdarma, ale počet míst omezen). Další termíny budou teprve zveřejněny.

22.8. - Požár Národního divadla

Prvním hostem bude badatel Miroslav Houška, právník, amatérský historik a autor několika knih z české historie, který představí zapomenutá fakta a nečekané souvislosti vzniku požáru Národního divadla.

24.8. - UFO

Dalším hostem bude předseda spolku Záře Vladimír Šiška, záhadolog a publicista, který představí nová odhalení nevysvětlitelných případů UFO. Spolek Záře 30 let shromažďoval a vyhodnocoval informace o anomálních jevech, než v loňském roce skončil. Na přetřes jistě přijdou závěry zmíněného projektu, ale třeba i nedávná odhalení před americkým kongresem.

Záznamy z večerů

Ti, kteří se večerů nemohou zúčastnit osobně, nepřijdou zkrátka, protože jsou plánovány videozáznamy. Od září budou každých 14 dní zveřejňovány na YouTube kanálech Národní knihovny a Badatelé.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz