Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Jak ženy prožívají orgasmus a přesný návod, jak najít bod G

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: jana vesela

tajemný ženský svět

10. 9. 11:23

Jak přesně hledat ženský spouštěč rozkoše, tajemný bod G a co žena při orgasmu cítí?

Článek

Co přesně cítí žena při orgasmu? Původně jsem si říkala, že tenhle článek bude zajímat hlavně muže, ale myslím, že si ho ženy přečtou už ze zvědavosti, jestli to cítí podobně, jak je vylíčeno.

Měli bychom si především uvědomit, že každá žena je jiná. Každá proto prožívá svou radost, sexuální uvolnění trochu jinak. Mohla bych popsat, jak se v těle během milování a předehry tvoří různé hormony, jak zcitliví nervová zakončení, jak se prokrvují nejcitlivější části těla. Ale to všichni známe a o skutečném prožitku to moc nevypovídá. Zkusme si to tedy představit na příkladu. A protože píšu o ženách, pojmu to trochu poeticky a snad pořád dostatečně srozumitelně i pro muže.

Představme si ženu a její tělo jako zahradu na břehu zářivě čistého, modrého oceánu. Ta zahrada je ženské tělo, ten oceán je sexuální energie. Zahrada je šťavnatá a zelená, plná květin z energie, kterou má žena v sobě jako životní radost. Čím je žena svěžejší, tím víc muže přitahuje a on si sní přeje splynout, radovat se z té zahrady. Pokud má muž důvěru ženy, žena mu tu radost dopřeje. Nemusí ani dojít k sexuálnímu naplnění a muž se může v téhle zahradě radovat, těšit se. Nezapomínejme, že u zahrady je oceán, sexuální energie. Oceán je naplněný živlem, vodou, nektarem. Je to neustále se pohybující energie, vlny se na něm stále objevují a mizí. Stejně jako touha ženy, zvednout vlny toho oceánu a prolít jimi svou zahradu, očistit ji a dát jí vláhu. Každá žena má u své zahrady jinak bouřlivý oceán. Některá má radost z klidné hladiny a nemá potřebu příliš často zalévat, jiná žena touží po téhle vodě skoro neustále. Stébla trávy v její zahradě jsou neustále připravená pít. Stejně jako nervová zakončení na jejím těle jsou neustále rozcitlivělá. Je na muži, aby se do ženy vcítil a užíval si to s ní. Muži pak přicházejí, a protože muži jsou čistá energie, čistá radost, splynou s oceánem, stanou se jím a vlnami, které ženské tělo, zahradu zalijí. Vlastně není důležité, jak dlouho je oceán rozbouřený, ale jaký efekt pro zahradu přinesl. Pokud jen šplíchne na natěšenou zahradu a zase se uklidní, může se žena cítit zklamaná. Stejně, jako když se rozbouří a těsně předtím, než zahradu zalije očistnou vodou se zase zklidní. Když se partneři shodnou a vlna nebo vlny překročí hranici břehu a zalijí zahradu svými vodami, žena se v nich celá koupe, rozpouští a nechá unášet, může mít pocit, že ji vlny vynesly až do nebe. A pak může sledovat, jak se pomalu voda zklidňuje, vrací do oceánu a zanechává zahradu zářivou, očištěnou od všech starostí a trápení, plnou květin a vláhy. Jsou ženy, kterým jedna vlna stačí, užívají si pak osvěženou zahradu a nepotřebují další bouře. A jsou i ženy, které tuhle vlnu nikdy nezažily. Ale vlastně to nevadí. Pokud mají radost ze svého těla, své zahrady, je pro ně krásné jen být s partnerem a nechat ho rozvlnit oceán. Radují se spolu i tak. Doufám, že to bylo i přes svou poetičnost dost srozumitelné.

A teď k tomu, jak může muž přispět ke zvednutí takové krásné tsunami. Bod G a jak ho najít. Každá žena má v horní části vaginy jakýsi uzlík zakončení nervových vláken. Vědci se dodnes přou, jestli je bod G samostatným orgánem. Tenhle uzlík je u každé ženy trochu jinak hluboko a je zodpovědný i za vlhkost ženy. Každá žena si jej uvědomuje jinak intenzivně a má jej jinak senzitivní. Pokud se jej sama nebo s partnerem naučí stimulovat, může prožívat intenzivnější orgasmy s větším množstvím vláhy. Nepředstavujme si jej ale jako nějaký vypínač rozkoše. Je to citlivý uzlík nervů, který se se vzrušením ženy zvětšuje a poté zase zmenšuje. Aby si mohla žena orgasmus spuštěný stimulací bodu G pořádně užít, potřebuje již být vzrušená. Nepodceňujte proto předehru! Pokud nejsou nervy dostatečně prokrvené vzrušením, může být dotyk na tomto místě pro ženu spíše nepříjemný. Když je žena připravená, můžete jedním nebo dvěma prsty přejíždět po horní stěně její vaginy až najdete místo, kde je textura pochvy odlišná. Je tam trochu hrubší, jako kočičí jazýček, i když ne až tolik. Některá žena má bod G již u vchodu do pochvy, u některé je třeba hledat hluboko. Buďte něžní a citliví. Jakmile bod najdete, můžete ho jemným tlakem stimulovat. Dejte na pocity ženy a nechte ji prožít vlny rozkoše.

Přeju hodně společné radosti!

Zdroj: kniha Sexuální praktiky Quodoushka, autor: Amara Charles

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz