Hlavní obsah
Názory a úvahy

Je Meghan zlo, jak o ní prohlásila královna Alžběta?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: royalty-free license

Meghan a Harry v Melbourne, archivní snímek

1. 9. 14:33

Těsně před smrtí prý sama královna, která byla velmi korektní prohlásila, že Meghan je zlo.

Článek

Lady Diana, královna srdcí, zemřela před 26 lety. Byla nejen krásná, ale i přes všechny chyby milovaná a uctívaná. Její příběh všichni dobře známe a není třeba jej připomínat. Její smrt zasáhla především její dva syny. Jak se s tím vypořádali? Každý z nich má jinou povahu. Zatímco princ William našel klid v pořádku a tradici své královské rodiny a později své ženy a dětí, mladší Harry prošel touto zkouškou mnohem bouřlivěji. Jako druhý syn věděl, že šance na následnictví je velmi mizivá a neměl tak na rozdíl od svého staršího bratra jasné místo. Od malička byl citlivý a jak sám popisuje ve své knize, cítil se odstrčený a ukřivděný. Chyběla mu matka. Postupně svou mrtvou matku postavil na piedestal a její problémy, které byly často způsobeny i její naivitou a mládím dával za vinu rodině ve které nebyla šťastná. Ano, určitě to neměla jednoduché, přísný, královský protokol může pochopit asi jen někdo, kdo v něm vyrostl. Lady Di, i když se bouřila královskému protokolu jak mohla a její život provázelo mnoho skandálů však měla něco, co Meghan Markle, Harryho žena nemá. Upřímnost, laskavost a především grácii.

Harry očividně hledal ženu, která by jeho matku připomínala. Někoho, kdo by byl mimo královský protokol, někoho krásného a z lidu. Meghan, americká herečka ho okouzlila. Američanky umí svou otevřeností a vřelostí udělat skvělý první dojem. Ale ne vždy je tato otevřenost postavena na pevných základech. Jsou velmi emocionální. Meghan je v tomto směru typická Američanka. Možná pořád nemůže pochopit, proč ji Anglie nepřijala. A anglie jí nepřijala, protože Anglie ctí tradice, Anglie ctí královskou rodinu a Anglie nemá ráda, když královskou rodinu a jejich hodnoty někdo pomlouvá. Meghan v Anglii narazila. Místo toho, aby hledala chybu u sebe a pokusila se pochopit jinou kulturu, začala fňukat a pomlouvat. To už bylo moc i na královnu. Těsně před smrtí prý sama královna Alžběta, která byla velmi korektní prohlásila, že Meghan je zlo.

Meghan je především člověk, dost nešťastný člověk, který kolem sebe kope a ubližuje tak sobě i svým nejbližším. Je mi jí vlastně líto. Je to máma od dětí, manželka. Přesto se nedokáže soustředit na to pěkné, co má a cítí se ukřivděná. Nejspíš nebude spokojená nikdy. Celá tahle lidská story je jeden velký, smutný příběh. Poslední dobou se objevují zprávy o blížícím se rozvodu Harryho a Meghan. Nedivila bych se. Hlavně, ať ublíží co nejmenšímu množství lidí. Především jejich dětem. Jak vypadá dětství bez jednoho rodiče Harry sám dobře poznal.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz