Hlavní obsah
Lidé a společnost

Nejkrásnější představitelce Sissi pukne srdce žalem v pouhých 43 letech

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Unknown (Mondadori Publisher), published in magazine Bolero Teletutto

Romy Schneider jako císařovna Sissi 1955

18. 9. 16:43

Krásná Romy kopírovala život svých rolí. Z krásné, úspěšné princezny se stala ženou na pokraji nervového zhroucení. Nakonec jí žalem puklo srdce.

Článek

Krásná Romy se narodila 23.8. 1938 jako Rosemarie Magdalena Albach – Rettyová do herecké rodiny. Nejen její rodiče, ale i prarodiče byli herci. Když jí byly pouhé čtyři týdny, rodina se přestěhovala na panství v bavorských Alpách, které blízce sousedilo se sídlem Adolfa Hitlera. Rodina se přátelila s jedním z nejmocnějších mužů třetí říše Martinem Bormanem. Dostali se díky tomu do okruhu přátel samotného vůdce. Sama Romy jednou prohlásila v rozhovoru s novináři: Věřím, že moje matka měla vztah s Hitlerem“. Nesla tuto historii své rodiny s nevolí, a aby dala najevo nesouhlas, své děti pojmenovala jmény hebrejského původu a přijímala záměrně role nacistických obětí.

Kariéra Romy, tehdy ještě Rosemarie začala už v jejích 14 letech. Už jako maličká toužila stát se herečkou a tehdy dostala příležitost hrát po boku své matky ve filmu Až zase rozkvete bílý šeřík. Po svém prvním filmu přijala umělecké jméno Romy Schneider. Během natáčení jejího druhého filmu ji oslovil režisér Ernst Marischka a nabídl jí roli mladé královny Viktorie. Ernst byl mladou Romy v roli královny Vikrotie natolik okouzlen, že ji v roce 1955 angažoval do role Sissi, mladičké rakouské císařovny. Výpravný film i jeho další dvě pokračování měly ohromný úspěch u publika. Císařovna Sissi je Romy nejslavnější role.

Foto: F.C.Gundlach

Romy Schneider

Její úspěch jí zajistil další nabídky a v roce 1958 odjela natáčet do Paříže film Christine. Tam potkala Alana Delona. Svou životní lásku. I když jejich začátky nebyly zrovna růžové a jejím rodičům se vztah vůbec nelíbil, Romy Alana celým srdcem milovala. O rok později se zasnoubili ve Švýcarsku, ale ke svatbě nikdy nedošlo. V roce 1963 se místo toho slavný pár rozešel. Rozchod Romy zlomil srdce. Pokusila se dokonce o demonstrativní sebevraždu. Ale už za pouhé tři roky od rozchodu se Romy vdala. Vzala si německého herce a režiséra Harryho Meyena. Půl roku po svatbě se manželům narodil syn David. Manželství nebylo šťastné, rozvodové řízení se táhlo celé tři roky a ukončeno bylo až v roce 1975. Ještě týž rok se Romy opět vdala, tentokrát za svého důvěrníka a řidiče Daniela Biasini. Daniel byl o devět let mladší než Romy. Zpočátku vypadal jejich vztah šťastně. Narodila se jim dcera Sarah Magdalena, ze které je dnes také známá herečka. mamince je vlemi podobná. Bohužel, i toto manželství roku 1981 skončilo krachem. Romy si prošla mnohým zklamáním v lásce, ale herečku nakonec zcela zničilo neštěstí, které se stalo jejímu synovi Davidovi. Při přelézání plotu se napíchl na uvolněnou ocelovou tyč a nešťastně si roztrhl stehenní tepnu. Vykrvácel na své zranění v pouhých čtrnácti letech. Mezi novináři se našel paparazzi, který se převlékl za zdravotníka, aby mohl vyfotit mrtvého Davida. Romy musela zažívat hrozný tlak. Zemřela na selhání srdce pouhý rok po smrti svého syna. Celý život byla silná kuřačka a žila v neskutečném pracovním tempu. Oporu v rodinném životě neměla a přes neštěstí svého syna se nedokázala přenést. Její srdce neuneslo pracovní vypětí, léky na uklidnění, alkohol a především smutek.

Foto: Free for use

Sissi, Romy Schnieder otevřená výstava

Zdroj: wikipedie Romy Schneider

Časopis Epocha 18/2023

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz