Hlavní obsah
Cestování

Oblíbený ostrov celebrit. Tenerife, ostrov radosti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: jana vesela

Městečko El Medano na jihu ostrova je rájem surfařů

4. 9. 21:27

Už jste byli na Tenerife? Jestli ne, právě teď je ideální doba! Naše babí léto je na Kanárských ostrovech nejkrásnější doba na koupání, slunění a večerní procházky.

Článek

Už jste byli na Tenerife? Jestli ne, právě teď je ideální doba! Naše babí léto je na Kanárských ostrovech nejkrásnější doba na koupání, slunění a večerní procházky. V této době je totiž oceán příjemně teplý, ideální na koupání. Možná díky nedávnému požáru a možná i díky konci prázdnin jsou ceny zájezdů až překvapivě nízké. Na Kanárské ostrovy můžete letět po celý rok, ne náhodou se jim říká stejně jako Madeiře Ostrovy věčného jara. Je tu příjemné klima po celý rok. Po většinu roku je oceán studený. Od konce srpna do konce října je ovšem příjemný a užijete si nejen krásnou přírodu, skvělé, španělské dobroty, ale i koupání v oceánu.

Foto: jana vesela

Tenerife jih

A čím jsou Kanárské ostrovy jedinečné? Kromě už zmíněného příjemného klima a slunce po celý rok? Upřímně nevím, čím začít. Byla jsem na mnoha místech a vím, že každému vyhovuje něco trochu jiného, ale Kanáry jsou prostě srdeční záležitost. Tady se zamilujete. Ne náhodou si právě na Tenerife kupuje stále více Čechů dům. Kanáry jsou jedním z míst, kde mohla být bájná Atlantida. Atmosféra, která tu panuje je skutečně jiná. Ostrovy jsou Španělské, ale Španělsko to není. Sami Španělé létají na Kanáry trávit svou dovolenou. Každý ostrov je přitom jedinečný. Tak blízko u sebe a přitom jsou tak odlišné. Pojďme se podívat na Tenerife.

Tenerife je největším a nejvíce osídleným ostrovem z Kanárského souostroví. Je sopečného původů a přestože cesta autobusem z letiště Sever na letiště Jih netrvá ani hodinu, krajina je v každé části ostrova naprosto odlišná. Pokud dáváte přednost turistice, zeleni a horám, ubytujte se na severu. Navštívte národní park Teide a skutečný prales. Nedávno zažilo Tenerife obrovský požár, je možné, že některé části budou zavřené, raději se informujte předem. Nad ostrovem se majestátně zvedá nejvyšší hora Španělska Pico del Teide. I v letních měsícíh si na její návštěvu vezměte teplé oblečení. Měří přes tři tisíce metrů a pořádně tu fouká. Na ostrově je více vrcholů, odkud budete mít krásný výhled na oceán. Na jihu je to například Montana Rocha, Červená hora. Z jedné strany uvidíte celé letiště a při pohledu na druhou stranu nekonečný Atlanský oceán. Celkově je Tenerife velmi hornaté. Panuje tu tropické podnebí, také se tu pěsují banány a dříve cukrová třtina. Kanárské víno je vyhlášené. Jih ostrova je sušší a kamenitý. Oproti zelenému severu působí jako poušť. Připomíná spíš hory v Andalusii. Všude rostou Aloe a Opuncie, Datlové palmy a najdete tu strom, který má Tenerfie ve znaku. Dračinec neboli Dracenu Dračí. Nečekejte ale palmičku jako u vás v obýváku. Na Tenerife najdete největší Dračinec na světě! Pořádný strom. Jih je krásný na koupání, i tady si vybírejte ubytování podle vašich preferencí. Na východě ostrova více fouká a je tak ideálním místem pro serfaře a kitaře, kteří sem jezdí z celého světa. Někteří nadšenci tu tráví u oceánu v karavanu celou zimu. Západní část kryjí před větrem hory a proto je tato část ideální pro plážové pohodáře. A jaké jsou na ostrově pláže? Jaké jen chcete! Od černého sopečného písku, ostrých útesů mezi které se schováte na malých plážích, přes červený písek až po ten klasický bílý, nafoukaný ze Sahary. Když si půjčíte auto a objedete celý ostrov, můžete si do skleničky poskládat celou mozaiku barev. Pokud máte rádi aquaparky určitě nebudete zklamaní. Tenerfie je perfektně vybavené i pro děti.

Foto: jana vesela

Výhled z hory Monatana Rocha

Architektura na ostrově je španělská. Jsou tu domy zdobené mozaikou s velkými terasami a kamennými zídkami. Zídky jsou z lávových, sopečných kamenů a dávají krajině typický ráz. Mě nejvíc překvapil vzduch, který tu voní mořem, ale má něco navíc. Neumím to pojmenovat, ale možná to není ve vzduchu, možná je to v lidech. Je to pocit radosti a svobody. Možná je to opravdu ztracený pozůstatek Atlantidy.

Foto: jana vesela

Káva Leche Leche v El Medano

Až se na Tenerife podíváte, dejte si jejich vyhlášené Kanárské brambory ( malinké brambůrky ve slupce vařené v mořské vodě) podávané s omáčkami Mocho a Rocho, čerstvou grilovanou rybu a nakonec kávu Leche Leche. Ne, nenapsala jsem to omylem dvakrát, je to káva s dvojím mlékem. Espreso s našlehaným horkým mlékem a kondenzovaným mlékem na dně. Je to silné, sladké a v teplém, Kanárském podnebí dobrota. Jestli vám ještě zbyla dovolená a právě zvažujete kam se podívat, jeďte na Tenerife!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz