Hlavní obsah
Umění a zábava

V Týnci máme veselé a škodolibé důchodce, kteří si poradí i s vraždou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Koho zabili? To ví jen důchodci

22. 9. 13:01

Jak zareaguje skupina důchodců z malého města na obrys mrvoly na chodníku před obchodním domem? V Týnci nad Sázavou se důchodci rozhodně nenudí.

Článek

V Týnci nad Sázavou máme krásné dva domy s pečovatelskou službou. Nechalo je postavit město na Okružní ulici. Dříve ulice Únorového Vítězství a ještě dříve nic, protože celé sídliště vzniklo v padesátých letech na holé louce. Jak nám to obyvatelstvo v našem malém městečku stárne, zaplnily se oba domy důchodci. Bydlení je to pěkné, v centru dění a většina důchodců v Týnci je aktivních. Máme tam les, řeku Sázavu a legraci. Kdo ji vymýšlí netuším, ale smysl pro humor rozhodně má. Před pár lety, ještě před Covidem, někdo před obchodní dům (dříve obchodní dům Máj) na místo, kde začíná pěší zóna, namaloval na zem postavu. Přesně tak, jak ji vídáte po vraždě v detektivkách. Objevila se tam přes noc a dokonce si dotyčný dal tu práci a obehnal místo pruhovanou páskou.

Foto: publicdamain pictures, picture for free

Kdo to byl? Místní detektivové na to přijdou během pár hodin

No nervy! Obchodní dům je centrum společenského života. Je odtud vidět nejen na pěší zónu, ale i na parkoviště a další část města s obchody. Je to nejoblíbenější místo zvědavých důchodců. A najednou na jejich oblíbeném místě mrtvola! Tedy, ne tak úplně, ale byla tam, to je jasné! Jaký to způsobilo poprask si dovedete představit. Kam se hrabou Zvonokosy a jejich veřejné záchodky. Během několika hodin se vědělo s naprostou jistotou, koho zabili, kdo jsou jeho příbuzní, jak tu zprávu vzali, co se stalo s mrtvolou, v kolik hodin se to stalo, proč se to stalo, jestli si to dotyčný zasloužil (samozřejmě ano, na každého se něco najde), kdo mrtvolu objevil a jaké bylo v noci počasí, rosný bod nevyjímaje. Kdo byl vrah, jste se mohli dozvědět ještě před západem slunce téhož dne. Jaké pak bylo všeobecné zklamání, když jsme se dozvěděli, že nic z toho není pravda a namalovaná figurína byla jen dílem vtipálka. Já myslím, že tomu, že někoho skutečně zabili věří někteří dodnes, jen si myslí, že to byl někdo moc důležitý a muselo se to rychle ututlat.

Foto: jana vesela

Týnec nad Sázavou Okružní ulice. Vzadu modrý a žlutý dům s pečovatelskou službou

Od té doby uteklo už několik let. Před pár dny mi moje maminka, která také v důchodcovském věku radostně volala, že před obchodním domem někdo přilepil na zem korunu. Jednu korunu. To tam prostě nikdo nenechá jen tak ležet. To musíte sebrat už pro štěstí. Navíc halíře dělají talíře a slušný člověk se opatrně rozhlédne, jestli jeho úlovek nikdo nevidí, a fofrem korunu sebere. Jenže ono to nejde! Koruna je pevně přilepená k asfaltu a drží jak židovská víra. Nezbývá než do ní párkrát zkusit ještě dloubnout holí, jestli se neodlepí a pak si poražen jít sednout na lavičku k dalším již poraženým důchodcům. Ti rošťáci tam sedí a chichotají se. Čekají, kdo se napálí jako další. Celý den se tím bavili! Já myslím, že teď jsou před víkendem úplně natěšení. Na víkend přijedou do našeho krásného městečka Pražáci, chataři. Sobotní dopoledne běhají po Týnci a nakupují na víkend. To budou lavičky plné škodolibých, veselých důchodců. Tak jim tu zábavu dopřejte a skloňte se, i když už jsem vám to prozradila. Nekazte legraci!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz