Hlavní obsah
Krása a fitness

Vyzkoušeno! Krásné a lesklé vlasy po prvním použití odvaru z pecky avokáda

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: jana vesela

avokáda

26. 8. 20:11

Nevyhazujte pecku z avokáda! Vyzkoušely jsme, celkem tři ženy účinky odvaru pecky z avokáda na svých vlasech.

Článek

Já mám delší, sušší vlasy, které se rády mastí a brzy plihnou. Kamarádka má tmavé, sušší vlasy a moje mamka má také tmavé, ale krátké, prošedivělé vlasy. Všechny jsme byly nadšené. Já a kamarádka jsme přeliv oplachovaly, mamka ne. Již po prvním použití byly vlasy nadýchanější, pružnější a výrazně lesklé. Po měsíci používání byla nadšená i má kadeřnice a ptala se, co s vlasy dělám. Byly mnohem kvalitnější. Mamce se šedé vlasy ztmavily a nebyly tak výrazné. Dokonce bych řekla, že šedin ubylo. Kamarádka konstatovala asi největší změnu již po prvním použití. Vlasy zvětšily svůj objem a nádherně se leskly. Na tmavých vlasech je lesk více vidět.

Foto: jana vesela

pecku z avokáda nastrouhejte

A proč je avokádová pecka tak účinná? Obsahuje totiž výživný olej bohatý na antioxidanty. Samotná pecka z avokáda obsahuje až 70 % všech antioxidantů obsažených v avokádu. Kromě toho, pecka obsahuje i vápník, hořčík a draslík nezbytné prvky pro zdravou kůži, vlasy a nehty. Antioxidanty působí i na pokožku hlavy a přeliv můžete použít i jako pleťovou vodu na obličej. Působí protizánětlivě a podporuje tvorbu kolagenu. Pomáhá tím zvrátit stárnutí i léčit akné. Příznivě působí na vyhlazení vrásek i zdraví kořínků vlasů.

A jak si odvar na přelití vlasů jednoduše vyrobit? Vezměte 3 pecky z avokáda, nastrouhejte je nahrubo pomocí struhadla. Pecky působí tvrdě, ale strouhají se poměrně lehce. Nastrouhané pecky přelijte šesti šálky vody a vařte asi půl hodiny. Po vychladnutí sceďte přes cedník. Pokud nepoužijete celé množství přelivu najednou, uchovávejte zbytek v lednici.

A použití? Po umytí vlasů šamponem opláchněte nejprve vlasy čistou vodou, pak je přelijte připraveným avokádovým přelivem a nechte minutu až dvě působit. Poté stačí opláchnout čistou vodou. Budete překvapeni účinkem!

Zdroj: https://zdravezdravi.cz/potraviny/10-prekvapujicich-lecivych-ucinku-pecky-z-avokada

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz