Hlavní obsah

Dezinformace je prázdný termín a obchod se strachem provozuje vláda

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

20. 9. 20:06

Obchod se strachem a dezinformacemi, tak nazývá Lena Cohenová politické aktivity JUDr.Rajchla. Jenom prý zveličuje to špatné, ale místo reálných řešení nabízí nesplnitelné sny.

Článek

Vezměme to postupně: OBCHOD SE STRACHEM není zdaleka Rajchlova platforma. Loni na podzim varoval (a s ním mnozí odborníci) před možnými blackouty v zimě a před benzínem za stovku za litr. K prvnímu nedošlo jen díky velmi mírné zimě, ke druhému proto, že vláda se neodvážila (zcela proti svým ideologickým proklamacím) odstřihnout se od ruské ropy. Naopak, v tichosti ji nechala přitékat ve větším množství než dřív.

Ani varování před davy migrantů proudících do Evropy z Afriky a Asie nepovažuji za strašení - stačí se podívat na záběry z Francie nebo Německa, naposled pak z Lampedusy.

Sdílím i jeho názor, že naše loutková vláda postrkuje ČR do války, která není a nikdy nebyla naše. A pokud jde o obchod se strachem z války, na ten má výhradní patent premiér a jeho vláda. Kdopak tu dramaticky hlásal"jsme ve válce"? Kdopak po dopadu raket na polské území jako první vřeštel , že je to ruská agrese na stát NATO a že musíme honem na pomoc? To Fiala zcela sprostě zneužil trauma Čechů z roku 68 a nabulikoval jim, že se Putin chystá napadnout i nás a že Ukrajinci bojují za nás. A spousta lidí tomuto nesmyslu uvěřila a dokonce stále věří.

A varování před důsledky green dealu také, Leno, považujete za strašení? Píšete, že jste studentka - myslíte, že jste chytřejší než odborníci se zkušenostmi? Opravdu věříte, že varování před deindusrializaci Evropy jsou jen naháněním strachu?

OBCHOD S DEZINFORMACEMI - na to slovo mám už přímo alergii. Co to je, ta dezinformace? Osobně jsem vydedukovala, že je to všechno, co se někomu „nehodí do krámu“, jak se říká. Jste studentka oboru s prvky matematiky a logiky, vyžadujícího přesné vyjadřování. Tak přestaňte papouškovat tenhle nesmysl a mluvte rovnou o pravdě, lži nebo polopravdě! A dokazujte na konkrétních příkladech! Ale to je těžké, že? Rozhodně těžší, než hloupě blafat o jakýchsi dezinfo. Takto vás rovnou označuji za šiřitelku polopravd. Což jsou účelové lži smíchané s pravdou tak, aby jim příjemci snáze uvěřili.

A jak máme věřit nebo nevěřit reálnosti Rajchlem navrhovaných řešení, když ho mainstream nepustí na obrazovky a neposadi proti němu vládní odborníky, aby si to vyříkali? Řešení se vždy hledají v diskusích a kompromisech. To je ovšem u nás už dlouho nemožné! Z obrazovek i novin na nás chrlí jen jednu pravdu. Kdypak konečně uvidíme třeba Fialu postavit se jiným a nevést jen ty jeho prázdné monology?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz