Hlavní obsah

Slušní lidé zvrací do toaletní mísy a v soukromí!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

11. 11. 14:59

Kýbl pomyjí a zvratků chrstl nedávno na stránky tohoto média jakýsi pan Šarapatka.

Článek

Probírala jsem se tim hnusem a pořád nechápala, co se vlastně stalo tak strašlivého, že to u zmíněného pána vyvolalo takový dávivý reflex. A ono to bylo následující:

Kníže pán Schwarzenberg ochořel a nechal se převézt do nemocnice v Rakousku. První, co mě napadlo, že je trapně komické, když člen vládní pětikoalice, která bez ustání vypráví, jak skvěle si vede a jak se tu máme skvěle my občané a jaké máme skvělé zdravotnictví, dá nakonec při léčení přednost jiné zemi.

Pak jsem si uvědomila, že kníže je starý pán, určitě se stále cítí být občanem Rakouska - Uherska ( tak jako se někteří stále cítí Čechoslováky), a tak mu to ani nemůžu mít za zlé.

Podobné myšlenky asi napadly i jiné, mezi nimi také právníka Ondřeje Dostála. A ten svou ironickou poznámku svěřil sociálním sítím. Já tam nepobývám, takže jsem to nečetla. Jen vím, že pan Dostál hovoří velmi slušně a spisovně, jeho kritika i ironie jsou vždy na úrovni a kultivovaně vyjádřeny.

To se ovšem naprosto nedá říci o vyjadřování pana Šarapatky. Ani největší obdiv k panu Schwarzenbergovi ho neopravňuje zvracet na veřejnosti a flusat tak odporné přívlastky na Ondřeje Dostála a další příznivce strany PRO. Nebo jste snad u nich, pomatený Šarapatko, zaznamenal nějaké vulgarity vůči knížeti?

V nesrozumitelném kbelíku zvratků je přece jen kousek čitelný. To když pan Šarapatka tvrdí, že Schwarzenberga miluje celý národ a žádný hnus se o něj nemá co otírat. Nuže, lžete, Šarapatko! Stačí se podívat na voličské preference TOP 09, jehož je kníže předním členem, a je jasno!

A pro Seznam Medium: jak jste mohli otisknout takový kýbl špíny bez opravdu uvedeného důvodu, když nám ostatním nevytisknete mnohem slušnější a odůvodněné kritiky? Asi záleží na tom, kdo je kritizován, že?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz