Článek
Tajemná Guava
Kdo slyší slovo Guava poprvé, vítejte v mém světě. Guava je zázrak přírody, který je vitamínem C nadupaný víc než králíček Duracell energií. Tropické ovoce chuťově na pomezí fíků a hrušek, počeštěně vyslovováno také jako Kvajáva, nabízí vitamín C v tak hojné míře, že si z toho citron sedne na zadek.
Červená paprika
Slaďoučká, syrovoučká. Nabombená céčkem. Kdo by to byl řekl, je na tom lépe než pomeranče nebo jahody. Za vším hledej zeleninu.
Šípky
„O šípkových růžích řeka tiše zpívá“ a o šípkových plodech medicína hlasitě mlčí. Šípek je prakticky totálně napěchovaný vitamínem C. Šípky je třeba přepůlit, přes noc vylouhovat ve vodě, ráno zahřát na 60 - 70 °C, pak nechat odstát a přecedit. Hurá, životodárný čaj je na světě.
Jahody, nebo pomeranče?
Těžko říct, síly jsou velice vyrovnané. Pokud potřebujete doplnit céčko a nechcete nějaké podplacené farma tabletky, kupte si jahody nebo pomeranče, podle toho, co je zrovna ve slevě. 7 středně větších jahod vydá za 1 pomeranč.
Trocha exotiky neuškodí
Céčko bychom tak jako logicky očekáváme hlavně v tropickém ovoci a do určité míry máme pravdu. Papája, grep, kiwi, cantaloupe, to vše jsou kandidáti na slušný obsah vitamínu C. Ale kdo by radši tzv. švestičky z vlastní zahrádky a něco méně exotického, může zkusit …
Brokolice a brambory
Je to tak. Kdeže slaďoučké pomeranče a lákavé kiwi, zemáky, erteple, kobzole. Těmi se můžeme během dlouhých zimních večerů cpát a pak usínat s klidným svědomím a s céčkem v žíle.
Zdroje: medicalnewstoday, healthline, od.so.dnih.gov