Článek
Med
Kdo by to byl řekl, že nám příroda dovede poskytnout lepší a levnější lék než lékárna. Med se projevil jako účinnější oproti běžně dostupným lékům, jak v potlačování kašle, tak i v prevenci nasazení antibiotik. Med užíváme samostatně na lžíci nebo si ho přidáme do bylinkového čaje.
Zázvor
Zázvor toho kromě zmírnění nevolnosti a bolesti dovede ještě mnohem víc. Působí protizánětlivě a je výborný právě na suchý kašel. Proto si z čerstvého zázvoru vaříme čaj. Oloupeme ho, nastrouháme, dáme na čtvrt hodinky povařit do vroucí vody, slijeme, ochutíme medem a citronem a jdeme se léčit.
Horké tekutiny
To se obecně ví, že člověk by při kašli měl pít teplé, ale kolik z nás to ve skutečnosti dělá. Proléváme se teplým čajem celý den, nebo vypijeme ubohé dva hrnky? Nemusíme se samozřejmě omezovat pouze na čaj, mimochodem nejlepší je bylinný a černý bez kofeinu. Pít můžeme také teplé čiré vývary, teplou vodu a teplé ovocné šťávy. Dojde k okamžité úlevě, která po nějakou dobu přetrvává.
Kloktání slané vody
Kloktaly už naše prababičky. A věděly proč! Viry sice tak docela nezabijeme, ale uvolníme hlen a zbavíme se bolesti. Kloktadlo připravíme tak, že rozmícháme půl lžičky soli v šálku teplé vody. Necháme mírně ochladit. A kloktáme.
Výborně prý zabírá také kořen proskurníku lekářského, bromelain (najdete v ananase) a tymián s břečťanem. Ale jestli tyhle bylinky doma máte, rady ohledně přírodní léčby kašle určitě nepotřebujete.
Zdroj: život a https://www.medicalnewstoday.com/articles/322394#faq