Hlavní obsah

Pár triků, jak se u bankomatu podělit o své peníze s podvodníky

Foto: Jarmoluk / Pixabay / Public domain

Máte hodně peněz a chcete se jich rychle zbavit? Pokud ano, čtěte dál – řekneme si krok za krokem, jak na to.

Ačkoliv dnes v obchodech platíme hlavně platebními kartami, mobilem, chytrými hodinkami a dokonce i prstenem, občas potřebujeme vybrat ze svého účtu peníze. Zde je stručný návod, jak o ně přijít.

Článek

Tak tedy, co musíte dodržovat a jak musíte postupovat, abyste výrazně zvýšili šanci, že se někomu podaří vaše konto vybílit? Zde jsou čtyři body, které mohou vést ke kýženému cíli:

1) u bankomatu dovolte nedočkavým lidem ve frontě za vámi, aby se vám mohli dívat přes ramena, jaká čísla obsahuje váš pin. Je také dobré mít pin zapsaný na papírku a tím mávat divoce kolem sebe.

2) při zadávání pinu zásadně nezakrývejte druhou rukou klávesnici bankomatu, a pokud možno si hlasitě předříkávejte všechna čtyři čísla vašeho pinu, opakování je totiž matka moudrosti, a pin se vám lépe zaryje do mozkovny.

3) po výběru peněz z bankomatu nikdy nepotvrzujte tlačítko, že už nechcete provádět další transakci.

4) pokud vám bankomat nevydá peníze (přestože na monitoru nebylo hlášení o odstávce systému, poruše, nebo nedostatku peněz v přístroji), zachovejte klid. Peníze za vás totiž vybere někdo jiný. Zpravidla je to dobrák, který nasadil do výdejního otvoru své vlastní zařízení - falešný kryt respektive speciální lištu, který před vámi ukryje vydanou hotovost.

Zvlášť důležitý je bod tři. Ještě jednou: zapamatujte si, že když vám bankomat položí otázku, zda si přejete další transakci, nikdy nesmíte zmáčknout tlačítko „ne“ nebo „zrušit“, protože tím zabráníte „potřebným“ načíst informace z vaší platební karty. Bankomat totiž po jistou dobu drží vaše informace a lze na něm provádět tzv. skimming, což je metoda, jak zkopírovat vaše data a dostat se k vašim penězům. Uvědomte si, že stisknutím tlačítka „ne“ nebo „zrušit“ byste se nikdy nemohli stát dobrovolnými donátory.

Tak, a to je vše. Doufám, že jste se nenechali tímto článkem zmást a že se u bankomatu budete chovat přesně opačně. Nedávejte svou neobezřetností podvodníkům žádnou šanci!

A na závěr samozřejmě anketní otázka: Mačkáte po výběru tlačítko, že už nechcete provádět další transakce?

Anketa

Mačkáte tlačítko "ne" nebo "přerušit" po výběru peněz na ATM?
ano
0 %
ne
0 %
jak kdy
0 %
Celkem hlasovalo 0 čtenářů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz