Článek
„V této práci se na téma životního prostředí podíváme z jiného úhlu, než je v dnešní době zvykem. Ukážu vám totiž, proč jde všem vlivným lidem, kteří zařizují nové zákony, aby ho „chránili“ o úplně něco jiného, a proč to s tím naším životním prostředím není vůbec tak špatné, jak nám tvrdí.
Jedna z nejzajímavějších věcí je sledovat, jak v podobnou dobu vycházejí články s titulky jako „Chceš zachránit planetu? Měj méně dětí“ a zároveň všichni řeší, že Evropa má malou porodnost a obhajují se tím tisíce migrantů.
Zároveň nám tvrdí že vlastnit dům či auto je neekologické, a že je třeba si vše pronajímat. Stačí se podívat na slogan vytvořený některými členy Světového ekonomického fóra: „Nebudeš nic vlastnit a budeš šťastný“4. Jedná se o takzvaný „Zelený komunismus“. Přitom například pronájem auta, při kterém člověk dostává každé dva roky nové je velmi neekologický. Již použitá auta se musí likvidovat a musí se vyrábět stále nová.
Dále tu máme „problém“ globálního oteplování a stoupající hladiny oceánů. U tohoto se stačí podívat na statistiky za dostatečně dlouhou dobu. Například graf teplot, který sahá miliony let zpět, nám ukáže, že teplota naší planety přirozeně kolísá a byla už i výše, než je teď.
Další ze zajímavých věcí jsou emisní povolenky. Zelení politici sice tvrdí, že jim jde o záchranu planety ale, jakmile člověk zaplatí tak je to vlastně jedno. Připomíná to odpustky tedy „zaplať a bude ti odpuštěno“. Kromě toho firmy mohou tyto odpustky i obchodovat dál. Takže se ptám, o co tady vlastně jde? O záchranu planety nebo o zisk?
Jako naprosto nelogický se jeví taky zákaz spalovacích motorů, a tedy velký přechod na elektromobily zároveň se zakazováním uhelných a jaderných elektráren. Jak to bude vypadat, až miliony aut bude potřeba nabíjet ze sítě? Buď budeme muset nečisté elektrárny opět zapnout nebo snížit počet věcí odebírajících elektrickou energii.
V Německu jsou problémy s elektrickou energií už teď. V létě její moc a v zimě málo. Musí si kvůli tomu kupovat elektřinu od zemí, které uhlí a jádro stále používají. Ceny energie v Německu v důsledku toho výrazně stoupají. Toto společně s dalšími zelenými nařízeními naprosto decimuje konkurenceschopnost Evropy, a to je i zřejmě reálným cílem.
Já osobně si myslím, že o životní prostředí je samozřejmě třeba se starat, avšak přiměřeně. Je potřeba vyvíjet nové technologie, ale ty staré jimi nahrazovat teprve, když jsou skutečně lepší a když je na ně připravená infrastruktura.“
Tolik tedy školní esej…
Nemusíte s ním souhlasit, určitě ne, ale k diskuzi to je. Anebo jsou k diskuzi připuštěni jen ti studenti, kteří v oranžových vestách terorizují lidi na ulicích, či studenti, kteří demonstrují za klima tak, že se svými spacáky a stany kempují ve vytopené univerzitní hale?