Hlavní obsah
Cestování

Cyklisté z Brna přežili krupobití u jezera Lago di Garda ve zdraví a pokračují dál směr Monte Carlo

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Josef Machů

Takové kroupy padaly u jezera Lago di Garda

25. 7. 13:46

Poničená auta, skla, střechy a okna domů u italského jezera Lago di Garda. Cyklistům, ani kolům se ale naštěstí nic nestalo a borci s drobnými modřinami od krup pokračují dál do Monaka.

Článek

Část severní Itálii včera v noci zastihly obrovské lijáky a bouřky s kroupami téměř jako tenisáky. Informovali o tom na sociálních sítích cyklisté z Brna, kteří mají namířeno do Monte Carla a včerejší noc strávili v kempu u jezera Lago di Garda. Dle jednoho z nich šlo účastníkům dvoutýdenního cyklovýšlapu téměř až o život.

Foto: Josef Machů

přední sklo u auta zničeno

„Kluci už byli na chatce, ale já jsem nevěřil, že se to tak zvrtne a odmítl jsem zbaběle utéct od rozpité sklenice v hospodě, to se přece nedělá. Cesta do chatky však byla peklo. Nejdřív jsem se schovával pod velkým stromem, aby mi ty kroupy nerozbily hlavu, pak mne pozvali k sobě na verandu nějací Italové, kterých se mne zželelo. Až skončila ta apokalypsa, tak jsem se pustil do hledání chatky, což bych bez přítele na telefonu po tmě sám nezvládl. Mám jen trochu pohmožděné rameno od krup, ale jinak jsem to přežil ve zdraví.“ informoval z místa silné bouřky dobrodruh Marek Indra z Brna.

Foto: Josef Machů

poničené auto

Byl rád, že v místě nejsou autem, protože by jim ty kroupy zdemolovaly střechu a rozbily přední a zadní okna, kolům to krupobití nijak neuškodilo. Nalejí si rum, aby se vzpamatovali z toho šoku, otřepou se a budou pokračovat dál.

Foto: Josef Machů

poničená střecha

Spát ve stanu nebyl včera také dobrý nápad.

Foto: Josef Machů

zničená stan

Jsou na cestě už jedenáct dní, ujeli zatím dvanáct set kilometrů, třikrát lepili prasklou duši. Žádné větší karamboly je prý na rozdíl od dřívějších let naštěstí nepotkaly.

Do cíle zbývá třem cyklistům z Brna už necelých pět set kilometrů.

Tak šťastnou cestu pánové a šťastnou ruku v kasinu v Monte Carlu. Doporučuji sázet na nulu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz