Hlavní obsah
Umění a zábava

Voynichův Rukopis. Eliška z Rožmberka. Folio 49v.

Strana 49v Voynichova rukopisu . Význam a smysl. Josef Zlatoděj.

Článek

Voynich Manuscript folio 49v.

Dnes vám napíši, jaký je význam strany, pro spoustu vědců našeho pěkného světa, tajemného středověkého rukopisu, který je pro světové a i naše odborníky, velkým oříškem. Světoví odborníci a specialisté na staré rukopisy, se sto roků a i více let, snaží přijít na to, jaký je v textu použit jazyk a jak vypadá jeho šifra. Zároveň se snaží zjistit abecedu a samozřejmě i autora záhadného rukopisu. Bádají a bádají a neustále píší v různých článcích závěry svého výzkumu, který je jak jsem zjistil velice bídný. A tedy i totálně špatný.

Já, jako ten, který rukopis přeložil už před mnoha roky se jim snažím svým psaním, samozřejmě i pomoci. A tak všem světovým odborníkům poskytuji i různé a tedy velice důležité informace, které se týkají, jak psaného textu, tak i významu obrázků v rukopise kreslených.

Ale jak zjišťuji po přečtení mnoha článků v zahraničí a i u nás, tak spousta vědců a různých badatelů, kteří na rukopisu pracují, je podle všech známek zašprajcovaná v určitých naučených frázích a podle toho pak vypadá i jejich samotný výzkum, který je velice špatný.

Proto jsem zde u nás na tomto světě Já. Tedy ten, který zná více a tak může všem světovým odborníkům i hodně pomoci v jejich neúnavné snaze zjistit více a tedy i pochopit význam rukopisu a to takovým způsobem, že moje rady dokáže jistě pochopit i ten odborník, který nemá potřebnou odbornou kvalifikaci.

Co je tedy nutné a co by měl vědec znát. Každý vědec, který se bude snažit dešifrovat text rukopisu, tak by měl v prvé řadě dokonale ovládat Židovské šifrování. To znamená, že by se měl důkladně seznámit s tím, co znamená Substituční šifra. Zde konkrétně se jedná o dosti složitou substituční šifru, které se říká Kabalistický numerologický systém Gematrie. Kdy má každý znak svou číselnou hodnotu.

Dále by měl odborník znát dějiny. Zde v tomto případě se jedná o dějiny rodu Rožmberků.

Jak už jsem několikrát i napsal, tak rukopis není Herbář. I když se rukopis snaží být herbářem, je to jen finta autora, tedy naší velice šikovné autorky, která se jmenuje Eliška z Rožmberka. To vám i dokáži tím, že vám zde napíši o čem strana 49v pojednává.

Manuscript 408. folio 49v.

Na této straně rukopisu je nakreslená symbolická rostlina, která v sobě ukrývá několik velice důležitých informací.

Hlavním smyslem těch informací, je to, že vám Eliška ukazuje a v textu i popisuje, kdy zemřel její otec. Dále je v textu psáno i kdy se Jan z Rožmberka narodil a také to, kolika se dožil roků. Jan z Rožmberka se narodil roku 1431, dožil se 41 let a zemřel roku 1472.

Dole je nakreslená Hlíza. Uvnitř a okolo té hlízy, jsou psány písmena C. ( znak písmena C, má hodnotu čísla 3 ). Otec Elišky se narodil, jako třetí v pořadí, a tak o něm Eliška v textu rukopisu, také píše jako o Třetím, 3. Každý vědec a i jiný odborník bude tedy počítat, kolik je v té hlíze znaků písmena C. Když bude dobře počítat, tak jistě napočítá, že je tam napsáno 41 znaků písmen C.

Jan z Rožmberka zemřel na Hlízový Mor. A to v roce 1472, když mu bylo 41 roků.

Eliška vám tedy jasně a zřetelně v textu píše a i na samotném obrázku velice šikovně ukazuje, kdy zemřel její otec. ( 1431 + 41 = 1472 ).

Dále na stonku symbolické rostliny je v místě, kde Eliška píše, že měla svého otce ráda, nakresleno SRDCE.

Dále, na levé straně nahoře je psáno několik čísel. Ty jsou : 1.2.3.4.5.

Eliška v textu píše, že pochází z rodu Vítkovců. Tedy z Vítka. ( v textu rukopisu psáno cvítca ). ( substituce a fonetika = Svítka = dnešní jazyk = Z Vítka.)

Takže Eliška vám nakreslila symbolickou rostlinu a ten květ, vám ukazuje všechny barvy Růží. Cvítka, květ nese barvy všech synů, zakladatele rodu Vítka z Prčice.

Proto je tam těch několik čísel. 5 synů. 5 růží, 5 barev.

Podle toho co jsem se na síti dočetl, tak Dělení Růží je prý ničím nepodložená historka.

Ale podle toho co se píše zde v textu strany 49v. Tak se nejedná o nějakou báj, ale o pravdivou informaci, kterou vám v textu zachytila samotná velice šikovná středověká paní a šlechtična Eliška z Rožmberka. Takže Dělení růží se zakládá na pravdě.

____________________________________________________

Doufám, že píši dost srozumitelně a že to dokáže pochopit každý, kdo si to přečetl a tedy by to měl i zdárně pochopit i nějaký ten případný vědec či jiný odborník, který se roky a léta snaží pochopit a zjistit, jaký je smysl toho textu, pro vědeckou obec, záhadného rukopisu.

Velice dobré by i bylo, když by to i případný čtenář sdílel, protože jinak budete čekat ještě sto a více roků, než vám nějaký vědec z nějaké univerzity napíše to samé. Tedy to co jsem vám dnes napsal zde i Já.

Spousta vědců z různých končin našeho světa, samozřejmě čte co já píši a tak všem i jasně a zřetelně ukazuji cestu k pochopení samotného Voynichova rukopisu.

A tak za sdílení všem děkuji.

____________________________________________________

Zde je f49v. VM -408 Beinecke Library Yale.

Foto: Josef Zlatoděj

1006171

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Doporučované

Načítám