Hlavní obsah
Aktuální dění

Svět podle Hamásu: O naše civilisty se má postarat Izrael a OSN

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels
31. 10. 8:29

Představitel Hamásu Músa Abú Marzúk v rozhovoru pro ruskou propagandistickou televizi RT prohlásil, že za ochranu civilistů v pásmu Gazy nenese jeho organizace žádnou odpovědnost.

Článek

Podle Marzúka je většina obyvatel Gazy „uprchlíky“ a Izrael je „okupační mocnost“, takže za ochranu palestinských civilistů zodpovídá Izrael a OSN.

Naproti tomu Hamás za ochranu lidí, kteří ho kdysi zvolili, odmítá nést jakoukoliv odpovědnost. Zhruba 500 kilometrů tunelů, které organizace vybudovala převážně „odkláněním“ mezinárodní pomoci určené pro civilní obyvatele Gazy, podle Marzúka slouží výlučně vojenským účelům, tedy jako ochrana kombatantů.

Pokud si po takovém prohlášení ještě někdo myslí, že Hamás je cosi jako politická reprezentace Palestinců v Gaze, s níž se dá o něčem jednat a prý snad dokonce se dohodnout na míru, měl by možná poodstoupit a přehodnotit svůj úhel pohledu.

Kromě džihádu proti Izraeli totiž tento kult smrti nezajímá vůbec nic.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz