Hlavní obsah
Automobily a vozidla

Chcete se naučit přežít na silnici?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Red CreaDeporte/wikimedia.commons
26. 9. 15:59

Nedávno si ještě ti dva hráli na pískovišti, teď chodí na druhý stupeň ZŠ a tatínci jim pořídili ke třináctým narozeninám „fichtly“ neboli malé motorky. A kluci jezdi - bohužel jako zběsilí.

Článek

Zatím jim stačí polňačky a kus pole, kde „neviditelní“ za svými přilbami jedou tak, aby ostatní uskakovali z pěšiny do vysoké trávy. Běda, když se někomu nechce. Fackovací pohledy začínajících puberťáků naštěstí zatím nevraždí, ale kdyby mohly…

Je otázka, jestli s věkem zmoudří nebo se budou podobně chovat i až osedlají těžší a výkonnější stroje a rozjedou se po silnicích. A co ve chvíli, kdy usednou za volant.

Naštěstí je i dost takových motorkářů, kteří se ke svému okolí chtějí chovat ohleduplně a sami se z každé vyjížďky vrátit v celku.

Právě pro ně letos odborníci nachystali 38 bezplatných kurzů UČÍME SE PŘEŽÍT, kde se na 9 polygonech učili v celodenních či půldenních kurzech zásady bezpečné jízdy na dvou kolech. Mimochodem, šlo o kurzy bez omezení věkové hranice směrem vzhůru.

Letošní novinkou byl i kurz pro řidiče skútrů, pro které specializované lekce zatím nebyly a přitom byl o ně nebývalý zájem. Dalším novým prvkem byla přípravka pro žadatele o řidičské oprávnění i úplné začátečníky.

Všechny kurzy byly rychle naplněné, takže pro příští rok by organizátoři rádi rozšířili své pole působností - a tentokrát by se kurzy měly nově pořádat i v Brně.

Mimoto uspořádalo ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR s Týmem silniční bezpečnosti a s Asociací center bezpečné jízdy 10 společných jízd na cca 80 km pro až 250 motorkářů v doprovodu policistů na motorkách, které končily na polygonech.

Tam se pak pokračovalo s dalším programem, včetně jízd zručnosti. Člověk prostě nikdy není tak zkušený, aby se nemohl ještě leccos přiučit.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz