Hlavní obsah
Jídlo a pití

Chcete se stát adeptem na michelinského inspektora?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: ilustrační foto Columbia Restaurant

Tam, kde chutná, cítíte se příjemně a ještě nenecháte při placení v kase celou výplatu, to by mohl být váš tip na budoucího „Michelina“.

27. 7. 10:09

Podle dohody České republiky s vydavatelem michelinského průvodce gastronomií by se výběr našich nejlepších restaurací už neměl omezovat jen na Prahu, ale naopak by měl vyzdvihnout to nejlepší i z dalších regionů.

Článek

Co je hlavním kritériem pro výběr do prestižního seznamu přezdívaného „bible gurmánů“? Pokud máte pocit, že jsou to přinejmenším „perlorodky nadívané pošírovanými chobotnicemi“, tak jste celkem vedle.

Moderní Michelin se neomezuje jen na udílení svých proslulých hvězd, ale má celou řadu kritérií. Tolik diskutované hvězdy v podstatě znamenají:

1 - velice dobrá restaurace ve své kategorii, která stojí za návštěvu

2 - výtečná restaurace, která stojí za zajížďku

3 - výjimečná kuchyně, kam si naplánujte cestu

Mimoto existuje i hodnocení BIB podle legendárního maskota pneumatik Michelin - panáčka Bibendum. Ten vás zavede do bistra, kantýny nebo hospůdky, kde se výborně najíte, aniž byste utratili horentní sumu.

Další možností jsou 1-5 příborů. Jimi jsou označovány restaurace, které to „nedotáhly“ na hvězdu, ale rozhodně stojí za úvahu, protože se v nich dobře najíte v příjemném prostředí, byť bez gurmánského „ólalá“.

Symbol hroznu prozrazuje, že se v dotyčném místě vyznají ve snoubení jídla s vínem a dokonce existuje i hodnocení krásného výhledu z restaurace na okolní krajinu.

Nedávno přibylo i ekologické ocenění v podobě zelené hvězdy. Tu mohou od roku 2020 získat podniky, kde se vaří s ohledem na udržitelnost a soustředí se na lokální zdroje. Ideálem „green star“ je restaurace, kde znají, na jaké pastvině se pásly jejich žebírka, kdo a kde nadojil mléko na jejich máslo a na kterém záhonu vyrostly bylinky, jaké při vaření používají.

Když už teď víte, co všechno se hodnotí, zkuste si sami zahrát na michelinského inspektora a do diskuze můžete napsat, kdo a proč by se u nás hodil na stránky příštího průvodce. Kdo ví, třeba se tam i s vaší pomocí může napřesrok objevit…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz