Hlavní obsah
Názory a úvahy

Politické dinosaury do médií nazvat, vše podstatné už řekli!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: David Sedlecký/wikimedia.commons
20. 11. 12:34

Někdo má ten vzácný dar, že až do vysokého věku dokáže „jít s dobou“ a glosovat s přehledem aktuální dění. Komu čest, tomu čest.

Článek

Spíš se ale stává, že od určitého bodu člověk začne všechno poměřovat svými vzpomínkami a ustrne ve schopnosti reálně nahlížet na to, co se kolem něj děje. V posledních letech mám přesně ten dojem z obou našich žijících exprezidentů. Myslím samozřejmě duo Václav Klaus a Miloš Zeman.

Jejich společné hodnocení 17. listopadu vypadalo, jakoby mezi nimi nikdy nebyly žádné ideologické spory. Ačkoliv se během své politické kariéry každý vymezoval na jiném konci spektra - Klaus pro liberální ekonomii, Zeman pro sociální stát, byť to v jeho pojetí bylo cokoliv jiného, než ve zbytku Evropy, jejich společné vystoupení připomínalo troubením dvou politických dinosaurů z dávnověku zrodu polistopadové demokracie.

Opoziční smlouva byla v roce 1998 pro nejednoho voliče šok a těžké vystřízlivění z polistopadových iluzí. Od té doby se nesmíme divit, že ať se děje co se děje, ti dva si po krku nepůjdou, i když to třeba při prezidentských volbách v roce 2003 vypadalo chvíli jinak.

Oba exprezidenti nám svým rozhovorem dokázali jediné - že umění velkého politika netkví jen v tom, co a kdy řekne, ale také v tom, kdy dokáže moudře mlčet. Což se pánům Klausovi a Zemanovi evidentně nedaří…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz