Hlavní obsah
Aktuální dění

Povede Ekvádor „banánový princ“, nebo moderní politik?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Asamblea Nacional del Ecuador/wikimedia.commons

Nově zvoleným ekvádorským prezidentem je Daniel Noboa

23. 10. 7:00

Ekvádor si zvolil nejmladšího prezidenta, který slibuje naději pro mladé lidi. Jejich dosavadním řešením budoucnosti v zemi skrz na skrz prošpikované mafií, bylo vydat se na cestu za hranice do USA.

Článek

Po předčasném odstoupení bývalého prezidenta Guillerma Lasso se v osmnáctimiliónové zemi rozhořel nelítostný souboj o jeho křeslo.

V jihoamerické zemi ležící na rovníku nejde o žádný bonmot, svým životem během předvolebního klání zaplatil jeden z kandidátů. Ekvádor má svého Kennedyho - bohužel - Seznam Médium

Nakonec se Ekvádorci rozhodli dát svojí zemi ještě šanci a vybrali si teprve pětatřicetiletého Daniela Noboa, který by podle svých slov chtěl nejen řešit mizernou bezpečností situaci související s drogovými gangy, ale také by chtěl zlepšit ekonomiku a hlavně dát naději a práci mladým lidem.

Je otázkou, jak se mu to podaří, ale určitý základ tu je. Noboa má praxi z pozice poslance a o politiku se zajímá od mládí. Navíc mu hraje do karet „silné“ ekonomické zázemí - jeho otec je nejbohatším Ekvádorcem a vlastní rozsáhlé banánovníkové plantáže. On sám se o post prezidenta pokoušel v minulých letech celkem 5×, tentokrát pro změnu podpořil svého syna, absolventa Harvadru. Daniel Noboa - Wikipedia

Daniel Noboa, kterému přezdívají „banánový princ“ je sice mladý muž, který se narodil „se stříbrnou lžičkou v ústech“, ale to neznamená, že neví nic o trápeních svých vrstevníků. Několikrát pracoval jako dobrovolník, a tak má informace o životě obyčejných Ekvádorců nezprostředkované.

Navíc během své prezidentské kampaně oznámil, že se svou současnou manželkou čeká už druhého syna, a proto by chtěl i pro něj vybudovat z Ekvádoru moderní zemi bez korupce a násilí. Doufejme, že se mu to podaří, zatím na to má jen krátkou dobu. ▶ Ekvádorci zvolili prezidentem dědice banánového impéria. Jen na rok a půl - iDNES.cz

Do prezidentského úřadu bude Daniel Noboa slavnostně uveden 26.října 2023.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz