Hlavní obsah
Cestování

Prázdninová hádanka 6 - kde se převtělíte do lovců mamutů?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: knihoMolka

Jeskyně Pekárna je celoročně volně přístupná a najdete ji v lese u obce Ochoz u Brna, kam vás zavede turisticky značená cesta z údolí Říčky.

13. 8. 16:48

Pro prázdninové podvečerní čtení jsme letos zvolili klasiku - Lovce mamutů od Eduarda Štorcha.

Článek

Jednak je to správně dobrodružné čtivo před spaním pro mladší pány kluky a zároveň jsme se tak připravovali na kombinovaný výlet.

Nejprve jsme vyrazili do brněnského pavilonu Anthropos. Leží nedaleko brněnského výstaviště a nabízí kromě legendárního modelu mamuta v životní velikosti (stojí tu už od roku 1928 a nepřestává udivovat) i zbrusu novou výstavu „Když Brnem táhli mamuti“ se všemi báječně realistickými ilustracemi Zdeňka Buriana.

Mimoto jsou v Anthroposu vystaveny i archeologické nálezy z místa, kam jsme během výletu pokračovali.

Druhá fáze výpravy nás zavedla do Ochozi u Brna, odkud jsme se po turistické značce dostali přes několik dřevěných můstku až k jeskyni Pekárna.

Právě ji si Eduard Štorch vybral jako dějiště druhého dílu své nejpopulárnější knihy nazvaného příznačně „V jeskyni“. Tlupa našich předků v něm odchází z Pálavy a přesouvá se blíž k Moravskému krasu, aby tady v relativním pohodlí přírodního úkrytu přečkala zimu.

Právě tady se odehrál podle autora napínavý souboj s medvědem (dva medvědi se našli vyrytí na kostěných lžících, které tu byly nalezeny) a také zde při útěku před jeskynním lvem hrdinové málem spadnou do propasti Macocha.

Jeskyně Pekárna je celoročně volně přístupná, jen si nezapomeňte vzít pevné boty (když dlouho prší, tak raději holínky) a baterku nebo čelovku. Dostanete se 64 m hluboko do skály, kde si můžete sami připadat jako lovci mamutů. Jen prosím o ohleduplnost vůči ostatním návštěvníkům i přírodě samotné.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz