Hlavní obsah
Psychologie

Díky jednoduchému psychologickému triku jsem získala práci svých snů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Unsplash.com/volně k užití
27. 9. 15:46

Dlouhá léta se zajímám o psychologii a tentokrát se s vámi podělím o psychologický trik, který mi pomohl v získání mé vytoužené pracovní pozice.

Článek

Nervozita před pohovorem byla znatelná

Mou maličkost a všechny další kandidáty na pracovní pozici (jednalo se o známou leteckou společnost) pozvali k jednomu stolu, u kterého jsme měli vzájemně diskutovat.

Zadařilo se mi a já s dalšími pěti lidmi postoupila do dalšího kola, kde probíhal pohovor pouze s jedním náborářem mezi čtyřma očima.

Psychologický trik, který zafungoval

V té době jsem už měla přečteno několik knížek ohledně psychologických triků a působení na lidi. Jelikož jsem o tuto práci opravdu velmi usilovala, rozhodla jsem se, že minimálně jeden z nich tentokrát vyzkouším.

Foto: Unsplash.com/volně k užití

Pracovní pohovor dokáže mnoho lidí znejistit

Kopírovala jsem, co vidím

Začala jsem budováním vzájemné důvěry mezi mnou a náborářem. Jak? Kopírovala jsem veškeré jeho pohyby rukama. Samozřejmě v únosné míře a zcela nepostřehnutelně. To mezi námi během pár minut rozvinulo důvěrný rozhovor a pocit, že jsme si vzájemně blízcí.

To mě naučil táta…

Rodiče přirozeně vzbuzují autoritu a pocit bezpečí, a proto když se náborář podivil nad jednou z mých schopností technického typu, kterou mám uvedenou v životopise, prohlásila jsem, že mě to naučil můj táta.

Práci jsem získala

Nakonec jsem si oddychla, že triky zafungovaly a já svou vysněnou práci doopravdy získala. Hurá!

Zdroj: autorský text vycházející ze zkušeností autorky

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz