Hlavní obsah
Sport

Lawson nahradí Ricciarda také v Monze, Ferrari se speciálním lakováním

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: motorsports Photographer/Shutterstock
30. 8. 15:01

Formulový kolotoč po letní přestávce nezastavuje a přesouvá se na italskou Monzu. Po loňské nevydařené akci se bude chtít chrám rychlosti fanouškům revanšovat. Podíváme se na novinky, které víkend v Itálii přinese.

Článek

Lawson pokračuje v Alpha Tauri

Daniel Ricciardo stále nebude pro víkend v Monze úplně fit. V monopostu Alpha Tauri se po boku Tsunody opět představí Liam Lawson. Tým potvrdil, že mladý Novozélanďan bude v monopostu až do doby, kdy Honey Badger bude schopen návratu. Kromě Lawsona přicházel v úvahu pouze Nyck de Vries, jelikož tým může v sezóně použít jen čtyři různé piloty. Red Bull se rozhodl soustředit na budoucnost a možnost tak dlouhodobě dostane junior z akademie.

Po dobrém výkonu v Zandvoortu budou na „jednodušší“ trati v Monze, kde Lawson už několikrát závodil, očekávání větší. Uvidíme, jak se mladík s tlakem vyrovná a zda se popere o šanci nahradit Ricciarda v příští sezoně natrvalo.

Alternativní alokace pneumatik

Na Monze se podruhé v sezóně dočkáme alternativní alokace pneumatik pro víkend a kvalifikaci. Jedná se o alokaci, kterou jsme mohli vidět na Hungaroringu, kdy jsou v první části povinné tvrdé pneumatiky, v prostřední části středně tvrdé a v poslední části již tradičně ty měkké.

Podnětem změny je samozřejmě ekologie, jelikož se prostřednictvím této alokace ušetří dvě sady suchých pneumatik. V Maďarsku však výrazně utrpěla divácká stránka, kdy právě díky této alokaci byla aktivita na trati výrazně menší, než tomu bylo na jiných okruzích.

Drugovich v prvním volném tréninku

Na okruhu se vedle stabilních jezdců v prvním tréninku představí Felipe Drugovich, který se sveze v monopostu Aston Martinu, kdy nahradí Lance Strolla. Tým Lawrence Strolla tak splní jednu z dvou povinných jízd pro juniory v pátečních trénincích.

„Nemůžu se dočkat, až se vrátím za volant AMR23. Pocit z auta byl skvělý, když jsem s ním jezdil v předsezónních testech, a bude fascinující zjistit, jak se od té doby zlepšilo. Strávil jsem spoustu času v simulátoru pomocí s vývojem auta, takže pochopení toho, jak to souvisí se skutečností, bude pro mě také velmi cenné,“ řekl ke své účasti v pátečním tréninku brazilský mladík.

Speciální lakování Ferrari

Když se řekne Monza, každý si ihned vybaví Ferrari a tribuny plné tifosi. Ferrari si tak i letos připravilo pro svůj domácí závod speciální lakování. Po loňském roce se opět na auto vrací žlutá, tentokrát v kombinaci s černou na počest vítězství Ferrari v Le Mans. Samozřejmě už tradičně k tomu tým představil také speciální kombinézy a jezdci speciální přilby.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz