Článek
Jak asi víte v nedávné době došlo k výraznému střetu mezi bývalým premiérem Mirkem Topolánkem a mladou ekologickou aktivistkou Rozálií v nedělním nočním diskuzním pořadu na ČT 24.
Nyní Vám stručně popíšeme další navazující incident. O kterém se perfidně mlčí!
Zmíněný utajovaný incident se odehrál včera během natáčení pořadu Topol Show v kině Dlabačov (které kdysi znal i veselý soudruh Gorbačov), kde aktivistka Rozárka H.ze skupiny Limity jsme my(ši) skandálně narušila program a zasáhla expremiéra Topolánka muffinem s veganskou šlehačkou do ksichtu pardon do obličeje.
Vržený zákusek ( v počtu 3 ks.) měl být symbolickým protestem proti jeho podpoře fosilních paliv a napojení na energetický průmysl.
Vzdělaná a pohledná aktivistka při útoku prý prohlásila: "Pane Topolánku, to je pro vás, a netykejte mi! “ a hodila na něj několik kusů pečiva západního charakteru.
Skupina Limity jsme my(ši) k tomu uvedla, že šlo o vyjádření nesouhlasu s údajnou Topolánkovou prací pro EPH Daniela Křetínského, která je významným hráčem v oblasti tzv. fosilních paliv.
Pozor, použité pečivo bylo veganské a vyrobené z vyhozených potravin.
Tento incident vyvolal širokou veřejnou debatu o roli bývalých politiků v energetickém průmyslu a jejich vlivu na současnou environmentálolitiku. Někteří kritici poukazují na to, že Topolánek, který po odchodu z politiky působí v energetických firmách spojených s fosilními palivy, by neměl být vůbec, ale vůbec zván do veřejných debat o klimatu a energetice.
Argumentují, že jeho názory mohou být ovlivněny jeho profesními vazbami a nemusí reflektovat potřebu přechodu k udržitelným zdrojům energie.
Nevhodný protest?
Na druhé straně stojí ti, kteří považují formu protestu za nevhodnou a zdůrazňují potřebu vést diskusi o energetické budoucnosti České republiky kultivovaným způsobem.
Incident tak otevřel otázky nejen o směru české energetické politiky, ale také o způsobech, jakými by měla být vedena veřejná debata na toto téma.
Rozárčini spolubojovníci a spolubojovnice na bývalého premiéra posměšně navíc křičeli Mirečku! Mirečku! , proti čemuž se mj. ohradil i Numira Cassa Tomba neboli Mireček původem z Bujumbury 1 a David Matásek z Prahy 2.
----------------
(satirický fejeton o tom co se nestalo, ale státi se v tom našem Kocourkově určitě mohlo…)