Hlavní obsah
Umění a zábava

Od zamračeného nebe k jasnějším myšlenkám

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pexel.com
31. 8. 7:49

Nevšední zamyšlení nad všedním pondělím

Článek

Šedé nebe shlíželo na město a mračilo se. Velké kapky studené vody padaly a bubnovaly podivný rytmus na chodníky, kapoty aut a střechy budov. Všude byly kaluže, temné a lesklé vodní plochy zrcadlili zachmuřený svět kolem. Čas od času do nich někdo šlápl, nebo snad kolo auta jimi projelo a rozčeřilo klidnou dýmově šedou hladinu.

Je pondělí odpoledne.

Všichni kolem někam spěchají; do práce, z práce, do školy, ze školy, k zubaři. Každý má svůj cíl, za kterým si cílevědomě jde. Snad je stejný, snad jiný, nikdo se nikde nezastaví, nikdo nevyskočí z rytmu, nikdo se jen tak sám od sebe neotočí a nevydá opačným směrem.

Ulice lemují domy, některé starší jiné novější. Zdobené římsy shlíží do silnice ukryté v korunách stromů. Z nahnutých střech stékala dolů dešťová voda, přetékala z přeplněných okapů a v provazcích tekla na chodník.

Na ulici jsou slyšet útržky rozhovorů v různých jazycích, které přehlušuje jenom neustálé rachocení koleček kufrů o kočičí hlavy. Na okna přeplněných restaurací bubnuje déšť a ze směnárny se táhne dlouhá fronta na ulici. Turisti cvakají fotoaparáty, cinkají kabelkami a nadšeně na sebe pokřikují.

Žluté zdi jsou tmavé, kamenné chodníky se lesknou a skla jsou mírně zamlžená. Všechno působí tmavěji, smutněji a prázdněji.

Je to jenom další všední pondělí…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz