Hlavní obsah
Aktuální dění

Předvolební setkání Milionu chvilek na Hradě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Lenka Hoffmannová

Úklid na Hradě

16. 2. 17:41

Týden před prvním kolem prezidentských voleb se lidé sešli pod okny prezidentské kanceláře. Přes slib tam se zpožděním probíhal úklid vánočních trhů.

Článek

Na demoškách, tady šlo spíše o happening, Milionu chvilek pro demokracii vždy vládne výborná nálada a příjemná atmosféra. Tentokrát se kulturně začínalo. Anatol Svahilec, a poté další slampoetristka, se vyšplhali na jeden ze žebříků, aby je lidé lépe viděli.

Foto: Lenka Hoffmannová

Slampoetrista Anatol Svahilec s kolegyní nás provázeli setkáním

Účastníci si vyslechli vtipné a trefné řečnění na téma prezident současný i budoucí. Anatol si přivedl kolegyni, ta pokračovala v podobném duchu a na závěr spolu na žebřík dotáhli krabici s atributy vládnutí Miloše Zemana, které společně na závěr umístili do popelnice.

Účastnici si přinesli různá hesla, nápisy a rekvizity či se stylově oblékli. Například herec divadla Na Jezerce Petr Vacek přišel v barevné čepici s příběhem, tyto plete pro zájemce jeho kolega z divadla.

Foto: Lenka Hoffmannová

Transparenty

Foto: Lenka Hoffmannová

Herec Petr Vacek s kolegyní a Lábusem

Poté všem trefnými komentáři s následným potleskem a smíchem okomentoval režisér Marhoul knihu Miloše Zemana Jak jsem se mýlil v politice. Písničkář Jan Hutka napsal pro tuto příležitost novou píseň. S kytarou v ruce s pomocí několika asistentů se taktéž usadil na plošince žebříku a zapěl.

Foto: Lenka Hoffmannová

Spokojený Jan Hutka

Foto: Lenka Hoffmannová

Jan Hutka se připravuje za dohledu Václava Marhoula

Foto: Lenka Hoffmannová

Jan Hutka zpívá novou píseň o Hradu

Organizátorům přišlo z Hradu písemné upozornění, že tam jsou vítáni jen turisté. Mluvčí MCH tedy stylově zahájila se vztyčeným zavřeným deštníkem: „Milí návštěvníci Hradu, ten byl založen v 9. století a vystřídali se na něm různí panovníci. Posledních 20 let to nebylo moc slavné, a tak doufáme, že blízké prezidentské volby tuto tradici změní k lepšímu…“

Foto: Lenka Hoffmannová

Výclav Marhoul a Michal Horáček

Foto: Lenka Hoffmannová

František Kostlán z Romea.cz

Foto: Lenka Hoffmannová

Symbol hradního pána nesměl chybět

Bezva nápad organizátorů, jako vždy: Pozvali příznivce Pavla a Nerudové. Lékař bez hranic, chirurg Tomáš Šebek, kamarád generála Pavla jej chválil: „Jako já to umí s nožem a ví, že každé krvácení se jednou zastaví.“ Danuši Nerudovou přišla podpořit Adéla Elbel.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz