Hlavní obsah
Sport

Bortoleto šampionem Formule 3, rozhodlo se o tom již v kvalifikaci

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Lukas Raich/Wikimedia Commons
1. 9. 20:27

Druhou sezónu po sobě se o titulu šampiona Formule 3 rozhodovalo na italské Monze. Podobně jako loni se tak stalo za zvláštních okolností.

Článek

Gabriel Bortoleto přicházel na Monzu s náskokem 38 bodů, a tak ho jen velká shoda okolností a smůla mohla připravit o vítězství v šampionátu. Jeden z jeho nejbližších soupeřů by totiž musel být nejrychlejší v kvalifikaci a poté zvítězit v obou závodech spolu s nejrychlejším kolem. Naopak Bortoleto by během celého víkendu nemohl bodovat.

Jeho nejbližší soupeř v šampionátu Paul Aron byl v jednu chvíli na první příčce. Pak se však před něj dostali další dva jezdci a po červené vlajce, kterou způsobil lídr kvalifikace Goethe, byla 10 minut před koncem kvalifikace přerušena. Byla to sice už druhá červená vlajka, ale i tak poměrně překvapivě se ředitelství závodu rozhodlo kvalifikaci ukončit. Důvodem byl časový tlak, kdy červená vlajka byla vyvěšena 20 minut před plánováním startem kvalifikace Formule 2.

Takový konec však neubral na radosti právě Bortoletovi, který se díky tomu stal šampionem Formule 3. Navázal tak na Victora Martinse, který se radoval před rokem. Chráněnec manažerské skupiny Fernanda Alonsa by se tak měl pro příští posunout do Formule 2, kde by se za určitých okolností mohl představit ještě v této sezóně.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz