Hlavní obsah
Sport

F1 Academy od sezony 2024 s podporou a v barvách týmů F1

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Formula 1
26. 7. 19:37

Formule 1 prostřednictvím svých sociálních sítí zveřejnila, že od příští sezóny bude mít každý tým zastoupení v F1 Academy a to jak prostřednictvím jezdkyň, které podporují tak i lakováním aut.

Článek

Pokud nevíte, co to F1 Academy je jedná se o čistě ženskou sérii po záštitou Formule 1 a právě probíhá její první sezóna. F1 Academy v této sezóně pozůstává z 5 týmů, které jsou úspěšné v juniorských sériích. Jsou to ART Grand Prix, Campos Racing, MP Motorsport, PREMA Racing and Rodin Carlin, z kterých každý má tři monoposty. Spolu je to tedy 15 monopostů a také 15 jezdkyň.

Od sezóny 2024 bude 10 z těchto pilotek nominováno samotnými týmy Formule 1. Každý z týmů tak bude mat i lakování daného týmu. Zbývajících 5 jezdkyň bude podporováno jinými partnery a sponzoři.

Pro oficiální web Formule 1 výkonná ředitelka série Susie Wolff řekla následovné: „V první řadě chci poděkovat týmům Formule 1 za jejich podporu a vizi, když se společně vydáváme na tuto cestu. Tento mezník nejen demonstruje hloubku podpory F1 Academy z celé komunity F1, ale bude inspirovat celou generaci mladých dívek, aby si uvědomily příležitosti v motoristickém sportu na trati i mimo ni.“

„Vzhledem k tomu, že se na příští rok připojíme ke kalendáře F1 a budeme pořádat akce F1 Academy Discover Your Drive před našimi závody, jsem si jistá, že budeme mít dlouhodobě pozitivní dopad na celý náš sport,“ dodala rodačka ze Skotska.

Prezident a CEO Formule 1 Stefano Domenicali pokračoval: „Založili jsme F1 Academy, abychom přinesli skutečnou a trvalou změnu, abychom zajistili mladým talentovaným ženám systém k následování a dosažení svých snů. Dnešek je velmi důležitým okamžikem, protože ukazuje, jaký dopad projekt má a jaké podpory se mu dostává od celé komunity F1.“

„Susie, týmy a všichni zúčastnění neúnavně pracují na tom, abychom zajistili, že jdeme od úspěchu k úspěchu a budeme pokračovat v plnění důležitého cíle, který jsme si společně stanovili. V roce 2024 se F1 Academy připojí k našemu závodnímu kalendáři, zvýší se tak povědomí a profil seriálu po celém světě a mít na startu barvy F1 bude něco velmi výjimečného.“

Uvidíme, jaký dopad na sérii bude tato změna mít. V této sezóně totiž moc lidí o této sérií ani neví, jelikož se jede mimo víkendy Formule 1 a navíc není možné sledovat přímě přenosy závodů. Jediný zdroj informací jsou teda sociální sítě a případné sestřihy, které jsou dostupné vždy po několika dnech na YouTube Formule 1.

Spojení s Formulí 1 a vetší zaangažovanost samotných týmů by měla přinést, vetší pozornost a sledovanost pro tuto sérii. A kdo ví, možná právě z ní vzejde první ženská pilotka se stálým místem v F1.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz