Hlavní obsah
Sport

Ferrari jmenuje nového sportovního ředitele v návaznosti na konec Mekiesa

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: motorsports Photographer/Shutterstock
27. 7. 14:47

Laurent Mekies oficiálně konči ve funkci závodního ředitele Ferrari v návaznosti na jeho odchod do Alpha Tauri, kde bude od příští sezóny týmovým ředitelem.

Článek

V dubnu Alpha Tauri oznámilo, že od příští sezóny Laurent Mekies nahradí dlouholetého ředitele týmu Franze Tosta, který na konci této sezóny skončí. Po tomto oznámení Mekies pokračoval ve své roli, kým přebíhali jednání mezi Ferrari a Red Bullem o jeho konci v Scuderii a následném datu, kdy začne své působení ve Faenze.

Ferrari dnes v popolední oficiálně oznámilo jeho konec, kdy svou roli opustí na konci týdne.

„Čas Laurenta Mekiese ve Scuderii Ferrari tento týden končí. Závodní ředitel nebude v Belgii a vzpínajícího se koně opouští po čtyřech a půl sezónách, během kterých tým získal sedm vítězství. Celý tým mu děkuje za jeho velký přínos během těch let,“ uvedlo Ferrari ve svém vyhlášení.

Podle Motorsport.com Mekies bude do konce tohoto roka na nucené dovolené a jeho práce v Alpha Tauri začne 1. ledna 2024.

Ferrari také ve svém stanovisku objasnilo, že roli Mekies v týmu přebere Diego Ioverno, který působí ve Ferrari už 23 let.

„Od Velké ceny Belgie bude část Laurentových povinností na boxové zdi vykonávat Diego Ioverno, který přebírá roli sportovního ředitele. Bude zodpovědný za všechny sportovní záležitosti a také za styk s FIA. Spolu se svými kolegy na boxové zdi Matteem Togninallim, hlavním traťovým inženýrem a Ravinem Jainem, závodním stratégem, bude přímo podřízen šéfovi týmu Fredu Vasseurovi,“ dodalo Ferrari ve svém prohlášení.

Změny ve Ferrari nejsou ničím novým a dá se očekávat, že ani tahle nebude poslední. Zejména fanoušci ale volají po dalších odchodech počínaje závodními inženýry jezdců. Uvidíme teda jaký vliv bude tahle změna na Scuderii mít a kdy přijdou další.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz