Hlavní obsah
Sport

Haas si pro příští sezónu ponechává dvojici Hulkenberg a Magnussen

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: MoneyGram Haas F1 Team
24. 8. 11:52

Formulová silly season sice není natolik bláznivá jako v předešlých rocích, trh jezdců však nabízí několik nezodpovězených otázek. Až dvě z nich však před víkendem v Zandvoortu zodpověděl tým Haas.

Článek

Haas si pro příští sezónu ponechává dvojici Hulkenberg a Magnussen

Formulová silly season v této sezóně sice není natolik bláznivá jako v předešlých rocích, stále však trh jezdců nabízí několik nezodpovězených otázek. Až dvě z nich však před víkendem v Zandvoortu zodpověděl tým Haas.

Oběma jezdcům Haasu po této sezóně končila smlouva, to už však nadále neplatí, jelikož Haas oznámil prodloužení smlouvy s Kevinem Magnussenem a také Nicem Hulkenbergem. Prodloužení smlouvy s německým pilotem bylo jenom otázkou času, otazníky byly spíše u dánského pilota, kterého výkonnost není v této sezóně na úrovni týmového kolegu. Americký tým se však rozhodl vsadit na stabilitu a zkušenost, a tak budou oba piloti pokračovat taky v následující sezóně.

„Myslím, že lze s jistotou říci, že máme v této sezóně ve Formuli 1 extrémně solidní jezdecký pár, a nakonec nebyl důvod to měnit,“ komentoval prodloužení smluv šéf týmu Guenther Steiner.

„Kevin a Nico si svůj čas ve sportu zjevně užívají, oba jsou vyspělí jezdci a v chápou, co po nich požadujeme. Na druhé straně je nyní na nás jako týmu, abychom se dívali do roku 2024 a zajistit, abychom měli vůz, který dokáže pravidelně získávat body,“ dodal Steiner k pilotům.

Pro Magnussena bude příští sezóna již sedmá v týmu Haas a Dan je spokojen, že i navzdory ne úplně vydařené sezóně dostal nabídku i na další sezónu.

Samozřejmě jsem velmi šťastný, že se můj vztah s týmem MoneyGram Haas F1 opět prodlužuje,“ uvedl Magnussen. „Můj návrat v roce 2022 byl neočekávaný, ale byl plný mnoha vrcholů, a přestože se letošní sezóna nevyvíjí tak, jak jsme doufali, stále jsme dokázali získat body a ukázali potenciál v balíku, který máme.“

„V roku 2023 zbývá spousta závodů a my máme hodně práce, abychom i nadále porozuměli VF-23 – učení lze aplikovat na vůz pro rok 2024. Mé díky patří jako vždy Genu Haasovi a Guentheru Steinerovi za to, že mi dali příležitost pokračovat v závodění ve sportu, který miluji,“ dodal k působení v týmu Magnussen.

Nico Hulkenberg se do sportu vrátil po tříleté pauze, kdy nahradil Micka Schumachera a po svém návratu rozhodně nezklamal.

„Je hezké mít věci na příští sezónu vyřešené brzy, abyste se mohli soustředit jen na závodění a zlepšování výkonu,“ poznamenal Hulkenberg. „Baví mě být součástí týmu a sdílím vášeň s Genem a Guentherem. Soutěžíme ve velmi těsném středu pole a těším se, že navážeme na to, co jsme dosud společně dokázali, a že to přesuneme do roku 2024,“ vyjádřil své nadšený Hulkenberg.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Haas (tým F1)

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz