Hlavní obsah
Sport

Hamilton prodloužil s Mercedesem do roku 2025, pokračuje také Russell

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: sbonsi/Shutterstock
31. 8. 16:07

Před víkendem Velké ceny Itálie přišlo potvrzení, na které čekala většina formulových fanoušků. Také jsme se tímto oznámením přiblížili ke složení puzzle, kterým jsou jezdecké dvojice pro příští sezónu.

Článek

Ve čtvrtek před závodem na italské Monze, vydal Mercedes prohlášení, ve kterém potvrdil svou jezdeckou dvojici na následující dvě sezóně. Asi nikoho nepřekvapí, že v týmu z Brackley bude i nadále pokračovat dvojice Lewis Hamilton a George Russell.

Prvnímu jmenovanému končila na konci této sezóny smlouva, ale téměř nikdo nepochyboval o tom, že sedminásobný mistr světa bude pokračovat. Spolu s týmem se dohodli na pokračování minimálně do roku 2025.

Mladší z Britů měl dosud podepsanou smlouvu do roku 2024. Předpokládá se tak, že byla uplatněna opce, podle níž byl jeho kontrakt prodloužen o další rok.

„Pokračovat s naší současnou sestavou jezdců bylo jednoduché rozhodnutí. Máme nejsilnější dvojici na startovním roštu a oba jezdci hrají v týmu zásadní roli, aby nás posunuli vpřed. Síla a stabilita, kterou poskytují, budou klíčovými stavebními kameny pro náš budoucí úspěch,“ vyjádřil se k prodloužení kontraktů šéf týmu Toto Wolff.

„Naše partnerství s Lewisem je jedním z nejúspěšnějších v historii tohoto sportu. Vždy to byla formalita, že budeme pokračovat společně – a je pro nás všechny povzbuzující, že to veřejně potvrdíme. George je lídrem své generace. Přináší inteligenci a smysl pro detail, který mu pomůže dále růst, rozvíjet se a zlepšovat se. Do týmu přirozeně zapadá a jsme rádi, že jsme prodloužili vztah na další roky,“ dodal Wolff na adresu svých pilotů.

Hamilton k prodloužení řekl: „Každý den sníme o tom, že budeme nejlepší a uplynulé desetiletí jsme společně zasvětili dosažení tohoto cíle. Být na vrcholu se nestane přes noc nebo během krátké doby, vyžaduje to odhodlání, tvrdou práci a obětavost a je nám ctí zapsat se s tímto neuvěřitelným týmem do historie.“

„Nikdy jsme nebyli hladovější po vítězství. Poučili jsme se z každého úspěchu, ale také z každého nezdaru. Pokračujeme v honbě za svými sny, pokračujeme v boji bez ohledu na výzvu a znovu vyhrajeme. Jsem vděčný týmu, který mě podporoval na trati i mimo ni. Náš příběh nekončí, jsme odhodláni společně dosáhnout více a nepřestaneme, dokud to neuděláme.“

Russell k novému kontraktu dodal: „S tímto týmem jsem vyrůstal od té doby, co jsem se připojil v rámci junior programu v roce 2017. Je to můj domov a je to fantastický pocit prodloužit náš speciální vztah až do roku 2025.“

„Po tom, co jsem loni nastoupil do závodního křesla Mercedesu, jsem chtěl odměnit důvěru a víru, kterou do mě Toto a zbytek týmu vložili. Získat svou první pole position a loňské vítězství v závodě byl nezapomenutelný pocit. Co je však důležitější, bylo skvělé pracovat se všemi v Brackley a Brixworthu, abychom dosáhli pokroku s naším vozem a posunuli náš vývoj kupředu. Jejich loajalita, vize a tvrdá práce jsou inspirující.“

„Za posledních 18 měsíců jsme udělali několik významných kroků a jako tým jsme se stali silnějšími. Jsem nadšený, že mohu pomoci i nadále stavět na tomhle pokroku, jak postupujeme do roku 2024 a 2025, protože se nadále soustředíme na návrat na přední příčky.“

S oběma jezdci zajištěnými na další dvě sezóny zůstává Mercedesu už jen jediná povinnost. Dodat jim auto, které bude schopno bojovat o vítězství a tituly. Nikdo totiž nepochybuje o tom, že pokud tuto možnost dostanou, budou dříve nebo později úspěšní.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz