Hlavní obsah
Sport

McLaren vyvrací tvrzení, že upgrady získal sekundu na kolo

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: motorsports Photographer/Shutterstock
26. 7. 16:04

Týmový ředitel Andrea Stella odmítá tvrzení Toto Wolffa, že upgrady McLarenu přinesly sekundu na kolo.

Článek

V průběhu posledních víkendů McLaren představil velké upgrady. První část byla nasazena na vůz Landa Norrisa již v Rakousku, přičemž další přibyla na Velké ceně Velké Británie, kde dostal upgrade už také Oscar Piastri. Třetí část tohoto velkého upgradu měla přijít v Maďarsku, kvůli zdržení při návrhu a výrobě se však nasazení posunulo.

Výkonnostní posun papájových však nenechal chladnými jejich soupeře, kteří se pozastavovali nad jejich rychlým vzestupem. Toto Wolff z Mercedesu se nechal slyšet, že podle něj tým z Wokingu upgrady získal sekundu na kolo.

Rakušan řekl: „Můžete vidět, jak McLaren s upgrady předskočil všechny ostatní – sami nečekali, že budou tak silní. Ať to bylo cokoli, pravděpodobně získali vteřinu. Přeskočily Aston Martin a Ferrari, které jsme na začátku sezóny viděli jako opravdu silné soupeře, a teď nejsou nikde.“

Andrea Stella ze McLarenu sice veřejně neřekl, kolik času nové upgrady přinesli, podle jeho odhadu však Wolff zisky přehání. Po posledním závodu na Hungaroringu, kde Piastri skončil pátý, poté, co utrpěl poškození podlahy Stella řekl: „Upřímně řečeno, neudělali jsme číselný odhad. Měli jsme vlastní interní odhad založený na tom, co jsme viděli v aerodynamických mapách. Pak je nasimulujete, a dostanete číslo, o které se však nemůžu podělit, ale nebyla to vteřina.

„Takže si myslím, že chování a vývoj vašeho auta tak trochu zároveň pomáhají pneumatikám. To vám dává další výhodu v čase na kolo.“

McLaren před Maďarskem hodně krotil svoje očekávání, jelikož Hungaroring neměl jejích monopostu sedět. V kombinaci s horkým počasím se to jevilo doslova jako noční můra. Navzdory tomu, McLaren odchází z Maďarska s dobrým výsledkem. Před závodem v Belgickém Spa však Stella nadále krotí očekávání.

Ital nadále říká, že jeho tým se potřebuje zlepšit v pomalých zatáčkách. „Určitě jsme z tohoto víkendu vyšli povzbuzeni, že jsme udělali pokrok ve středně rychlých zatáčkách,“ řekl. To jasně vidíme ze srovnání s konkurencí. Také vidíme, že ztrácíme čas ve třech pomalých zatáčkách… To potvrzuje, že na rychlosti v nich je stále potřebné pracovat.

Jestli McLaren přiveze meškající část upgradu už do Spa zatím nebylo potvrzeno. I tak se ale můžeme těšit na to, co papájový předvedou na trati, která by jim měla svou charakteristikou sedět o něco více, než tomu bylo v Maďarsku. Přání fanoušků je určitě vyzvat Red Bull v boji o vítězství na to či to tak bude si ale budeme muset počkat do neděle.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz