Hlavní obsah
Sport

Pérez nemá místo pro příští sezónu jisté, říká Marko

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: motorsports Photographer/Shutterstock
25. 8. 17:54

Helmut Marko často generuje nadpisy svými rozhovory, ve kterých se nedrží zpátky. To se potvrdilo také před Velkou cenou Nizozemska, kdy se vyjádřil k budoucnosti Sergia Péreze u červených býků.

Článek

Sergio Pérez neprožívá úplně nelepší sezónu a v její prvé části byl často pod palbou kritiky veřejnosti. Dokonce se éterem šířili informace o změnách v jeho smlouvě v návaznosti na bodovou ztrátu na jeho týmového kolegu. Oba jeho šéfové však ujišťovali, že Mexičan má platnou smlouvu taky pro nadcházející sezónu. O to víc překvapivé pak bylo vyjádření, které dal Helmut Marko pro rakouské noviny Kleine Zeitung.

„Ve Formuli 1 není nic stoprocentně jisté, něco takového v tomto prostředí zkrátka neexistuje. Pokud jde o výkonnost, pokaždé se vyskytnou situace, které je třeba prodiskutovat. Podíváme se na to a budeme o tom debatovat v Zandvoortu, pak se dozvíme víc,“ vyjádřil se tajemně Marko na adresu Mexičana.

Takové vyjádření není ze strany doktora Marka ničím novým, většinou však za tím můžeme hledat silnější důvody. Dalo by se říct, že se snaží Pérezovi poslat další signál a dostat ho pod tlak. Vždyť také potvrdil, že se s Australanem během letní pauzy potkal ve Štýrskem Hradci.

„Potkali jsme se,“ potvrdil Marko. „Když přišel do Štýrského Hradce, tak je to přirozené. Ricciardo má velmi pozitivní osobnost, úspěšnou kariéru a bohaté zkušenosti. Jeho energičnost s Alpha Tauri skutečně zatřásla. Do celého týmu vlil novou motivaci,“ dodal Rakušan na adresu Honey Badgera.

Samozřejmě další z možností je, že se tito dva potkali kvůli budoucnosti Ricciarda v týmu Alpha Tauri. Jezdecká sestava pro budoucí sezónu je v tomhle týmu stále nejasná, a jak už Marko v minulosti řekl, tým čekají velké změny.

„Alpha Tauri čekají velké novinky a uvidíme, jestli se tým vydá správným směrem. Jezdec jako Ricciardo určitě hodně pomůže, protože přesně řekne, co je dobré a která vylepšení byla nepoužitelná,“ dodal Marko ohledně Ricciardova spojení s týmem ve Faenze.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz