Hlavní obsah
Sport

Přehled letních formulových novinek a spekulací

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: motorsports Photographer/Shutterstock
7. 8. 12:58

Formulová sezóna se dostala do své letní přestávky, jelikož ale královna motorsportu nikdy nespí, zásobuje nás novinkami a spekulacemi i během ní. Společně se tak na některé z nich podíváme.

Článek

„Silly season“ jezdců Ferrari

Jedna z prvních spekulací přichází z Itálie, kde podle informací Funo Analisi Tecnica Charles Leclerc prodloužil svou smlouvu ve Ferrari. Mělo by se jednat o dvouletou smlouvu s opcí na další 3 roky. Kontrakt by Monačana zavázal k týmu z Maranella do roku 2026, v případě opce do 2029.

Naopak budoucnost Carlose Sainze vypadá o něco víc nejistá. Španěl se v jednom z dávnějších rozhovorů vyjádřil, že by nechtěl do sezony 2024 jít bez kontraktu. Od Ferrari by chtěl dostat stejný kontrakt jako Leclerc, to, ale nechce Španělovi takový kontrakt nabídnout. Další spekulace však má za to, že Sainz už podepsal od sezony 2025 jakýsi předkontrakt s Audi a připojí se k týmu Sauber.

RB19 v barvách Hugo Boss?

Jak už bylo oznámeno Alpha Tauri chystá pro budoucí sezonu změnu jména a rebranding. Nejžhavějším kandidátem by v této chvíli měla být módní značka Hugo Boss. Rozhodnutí na tohle téma by mělo být oznámeno v září.

Stejně tak doktor Marko už dávněji prozradil, že se vrátí užší spolupráce mezi Red Bullem a jejich sesterským týmem. Podle spekulací z paddocku je totiž možné, že v budoucí sezóně bude Alpha Tauri pod jejich novým jménem používat letošní monopost Red Bullu. Tuto informaci ve Sky Sports F1 Podcast vytáhl komentátor David Croft s dodatkem, že už se podobný případ v minulosti stal.

Hulkenberg do Red Bullu?

Na závěr se podíváme na jednu šílenější spekulaci, která je založena čistě na skutečnosti, že Hulkenberg byl viděn vcházet do paddocku Red Bullu před závodním víkendem ve Spa.

O možnosti přestupu zkušeného Němce se rozpovídal v rozhovoru pro Speedweek jeho krajan Timo Glock.

„Myslím, že příští rok bude stále jezdit s Haasem, protože není jiná možnost,“ řekl Glock. „Poté jsem si jistý, že ho týmy mají na radaru, například Aston Martin. Mike Krack viděl, co dokáže Nico v autě bez jakékoli přípravy a jak momentálně jezdí. Určitě je na seznamu a já věřím, že bude schopen předvést ve špičkovém týmu všechno, co dokáže,“ dodal Glock na adresu svého bývalého soupeře.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz