Hlavní obsah
Sport

Ricciardo se vrací do F1, De Vriese nahradí s okamžitou platností

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: motorsports Photographer/Shutterstock
12. 7. 19:20

V pondělí ve světě Formule 1 vybuchla přestupová bomba, která potěšila mnoho fanoušků. Do kolotoče královny motorsportu se totiž vrací australský Honey Badger.

Článek

Během pondělního dopoledne se začali na sociálních sítích informace o tom, že dny Nycka de Vriese v týmu Alpha Tauri jsou sečteny. Už delší dobu se mluvilo, že při nedostatečných výkonech, které nizozemský pilot předváděl, je možnost jeho nahrazení během letní přestávky dost velká. Doktor Helmut Marko zašel ještě o krok dál a bývalého šampióna Formule E, vyhodil po odježdění pouhých deseti závodů.

Důvodů mělo podle neověřených informací být hned několik. Kromě nedostatečné výkonnosti a početných bouraček to mělo být také nesplnění benchmarků, které tým nastavil při jezdě na simulátoru, kde zaostával nejen za svým týmovým kolegou Tsunodou, ale také právě za Ricciardem.

Poslední hřebíček do pomyslné rakve zasadil Ricciardo v pondělí při testu pneumatik s Red Bullem na Silverstone. Během těchto testů totiž Australan předváděl konkurenceschopné časy. Podle zdrojů amerického ESPN měl Christian Horner o této situaci informovat Marka, na co mu ten zavolal zpátky s tím, že přepustil De Vriese.

Případ Nycka de Vriese opět ukázal, jak nemilosrdní může formule 1 být a že někdy nestačí byt prověřený jezdec, který byl úspěšný v jiných sériích. Když se ocitnete v nesprávný čas také v nesprávním týmu, nemusíte ani dostat čas na to, abyste své schopnosti prokázali. Své by o tom vědělo říct mnoho juniorů Red Bullu, ale třeba i bývalý týmový kolega De Vriese z Formule E Stoffel Vandoorne.

Co se týče Ricciarda, ten svůj návrat absolvuje už příští víkend na Maďarském Hungaroringu. V Alpha Tauri je na hostování do konce sezóny z Red Bullu na sedačku, v kterém si brousí zuby. Při nevýrazných výkonech Sergia Péreze to není nemožný scénář, nejdřív, ale bude muset osminásobný vítěz porazit Yukiho Tsunodu a ukázat, že nevydařená štace u McLarenu byla jen shodou okolností.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz